Tag Archives: живот

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Никола Перевски Пере:„Имам верба затоа што знам какви таленти и искрени вљубеници во музиката творат во Македонија!“

Повозрасните познавачи на музичките прилики во Македонија многу добро знаат за групата „Нокаут“. Бенд кој одбележа еден голем период во македонската музика и му даде свој печат, но и ден денес го прави истото,после 20. години работа. Успех, не само во македонски оквири туку и пошироко. „Нокаут“ е бенд кој, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Топ цитати на Моника Белучи (53): „Не би сакала повторно да имам 20…“

Една од најубавите жени на светот животно важните работи ги цени повеќе од парите и славата. Вели дека се чувствува пријатно во своето тело, но не затоа што е убава туку затоа што е сакана и има прекрасно семејство ❤Tb, a Photography by Wayne Maser… #monicabellucci#photography#waynemaser#bnw#tb#closeup#portrait#моникабелуччи#modelsmundo#artofvisuals A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Убава приказна – Сега е нов човек: Ниту родената мајка не можела да го препознае

Нонпајит Монлин (22) имал деформирана челуст поради што не можел нормално да ја жвака храната. Тој на работа секогаш јадел сам, а не во друштво на колегите… Мајката на момчето од Тајланд се расплакала од среќа кога првпат го видела после чудесната трнсформација, пишува Daily Mail. Нонпајит Монлин (22) имал …

Повеќе »

(ФОТО) Калиопи открила зошто не зборува за синот!

Македонската пејачка Калиопи Букле, пред белградскиот концерт на Коларац (25. ноември)  за српските медиуми си ја отворила душата… Таа раскажувала како ги поднела разводите од Ромео Грил и Зафирчев, но и како се борела со тагите во својот живот, какви мажи и се додворуваат но и за синот Пако. Belgrade,wait …

Повеќе »

(ФОТО) Машка страна на приказната: „Да се биде без деца е тагување без смрт!“

Многумина од нив многу ги боли кога други луѓе ги гледаат сомнително – како со нив нешто да не е во ред поради тоа што немаат деца. Неколку мажи откриле колку е тажен животот без деца… Дури 25. отсто од мажите постари од 43. години немаат деца, и околу 20 …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Kaко тече секојдневниот живот по падот на режимот?

„Фчерашни новости“ остануваат чекор зад сите и оваа недела. Во новата епизода на пародичните вести последни дознајте: – Неверојатно: Чудо во Кратово по првиот изборен круг – Анализа од терен: Има ли надеж за македонското здравство? – Фчерашни истражува: Kaко тече секојдневниот живот по падот на режимот? Гледајте „Фчерашни новости“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Морган Фримен: Самодисциплината ми овозможи виталност во животот и во кариерата!

Оскаровецот Морган Фримен во неодамнешното интервју за “Business Insider” зборувал за својот пристап кон самодисциплината која за него има некој вид на војничка строгост и која му овозможува да биде витален и во животот и во кариерата. “Вежбањето е дел од таа дисциплина. Начинот на кој јадете е ваша дисциплина. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 15. години од филмот „Зоне Замфирова“ – Која била вистинската Зоне?

Српскиот филм кој ги сруши сите рекорди на гледаност кај нашиот северен сосед наполни точно 15. години од премиерата во 2002. година. Режисерот Здравко Шотра ги оживеа главните ликови на филмското платно, но ништо немаше да се случи без ремек-делото на писателот Стеван Сремац. Малкумина знаат дека книгата Зона Замфирова …

Повеќе »