Tag Archives: живот

(ВИДЕО) ШТО ПО ЗАГУБАТА НА САКАНАТА ЛИЧНОСТ – Буги Николоска 7. месеци без саканиот Момо: „Букче, јас и ти против целиот свет!“

Животот секој ден не изненадува…некогаш позитивно, а понекогаш и негативно… Буги и Момо Николоски имаат непријатно изненадување, после што следеше борба која, за жал, најчесто завршува трагично – барем битката со канцерот е таква… Што кога ќе го загубите партнерот? Колку време треба да помине за да можете да почнете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак се присети на Коби:„Има побитни работи во животот…“

Новак Ѓоковиќ после победата на Австралија опен, се осврна на трагичната судбина на Коби Брајант. Ѓоковиќ го освои Австралија опен со победа над Доминик Тим по пет драматични сета. Во изјавата по натпреварот, по кревање на осмиот шампионски трофеј во Мелбурн, Новак зборуваше делумно за работи надвор од тенисот. Melbourne …

Повеќе »

(ФОТО) 10. паметни пронајдоци кои на многумина им го направиле животот полесен

Кога ќе ги видите овие пронајдоци, ќе се прашувате зошто скоро никој сè уште не ги користи. Тие се практични, не изгледаат премногу скапи а нашите животи би ги направиле многу полесни. Гаража на надувување што ги штити автомобилите од град Венчаници со џебови во кои невестата може да стави …

Повеќе »

МУДРИ МИСЛИ – ДОДЕКА СМЕ ТУКА МОЖЕМЕ ДА ТАНЦУВАМЕ! Писмото на оваа баба ќе ви значи повеќе од ПОСЕТА НА ПСИХОЛОГ! Нејзините зборови гаѓаат ДИРЕКТНО ВО МЕТА!

Наводно, баба и напишала писмо на својата пријателка а дури и да е измислено, ќе ви заштеди години на созревање и собирање пораки за животот. Многу е практично и открива како да направите разлика помеѓу важното и неважното. “„Драга моја, Сè повеќе читам а помалку бришам прашина. Седам во дворот …

Повеќе »

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА – Ако не оди по план, оди според судбина: Најдобрите работи во животот се случуваат кога најмалку се надеваме!

Никогаш не трчајте по среќата, таа ќе го најде патот до вас – самостојно. На крајот на краиштата, сите на овој свет го добиваат тоа што го заслужуваат... Најдобрите работи ќе дојдат во вашиот живот во моментот кога најмалку ќе се надевате. Понекогаш клучот за среќата не лежи во неговата …

Повеќе »

Како ќе изгледа мирниот живот на Меган и Хари во Канада?

ПРИНЦОТ ХАРИ и неговата американска сопруга Меган Маркл им свртија грб на Лондон и обврските на кралското семејство за да водат „помирен живот“ во Канада. Или барем се надеваат на тоа. Младата брачна двојка ќе мора да се прилагоди на новиот живот во Северен Саниш, предградие на градот Викторија во …

Повеќе »

ДВАПАТИ СЕ ОБИДУВАЛА ДА СИ ГО ОДЗЕМЕ ЖИВОТОТ! Неда Арнериќ важеше за с*кс симбол на бивша Ју, а ова се детали од нејзиниот живот за кои многумина не знаеле!

Не знам како починала, дали се обидела да си го одземе животот или дали станува збор за природна смрт. Нејзиниот живот беше огромна депресија, таа често ми велеше дека е под лекови, дека оди на психијатар… Прославената југословенска и српска актерка Неда Арнериќ беше пронајдена мртва во нејзиниот стан на …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА ПОУБАВА ОД АНГЕЛИНА ЏОЛИ А ТРАГЕДИИТЕ НА СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА И „ПЛАСТИЧАРИТЕ“ ЈА УПРОПАСТИЛЕ: Хантер Тајло повеќе никој не ја ангажира!

Хантер Тајло, американска убавица и модел, била Ангелина Џоли од своето време. Таа беше огромна ѕвезда кон крајот на 1980-тите, а потоа во 1990 година нејзиниот лик во серијалот „Денови на нашите животи“ веше укинат, кога решлаи да престане да глуми и се запиша на медицински факултет. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш бил секс симбол а денес ниту на улица не го препознаваат!

Покрај актерските остварувања, Ник е познат и по неговиот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борби со зависност и бројни неуспешни љубовни врски. Тој ја започнал својата кариера во театарот и наскоро се преселил на филмот … Актерот Ник Нолт денес изгледа непрепознатлив. На млада возраст, тој се сметаше …

Повеќе »