Tag Archives: живот

(ФОТО) Некогаш бил секс симбол а денес ниту на улица не го препознаваат!

Покрај актерските остварувања, Ник е познат и по неговиот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борби со зависност и бројни неуспешни љубовни врски. Тој ја започнал својата кариера во театарот и наскоро се преселил на филмот … Актерот Ник Нолт денес изгледа непрепознатлив. На млада возраст, тој се сметаше …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ НА СВЕТОТ И ПОСТОЈАНО ОДЕЛА ВО СОЛАРИУМ: Денес, сите зборуваат за нејзиниот изглед!

Тајлејн Блонди, најубавото девојче на светот, кое се прослави пред една деценија со рекламни кампањи, денес порасна и сè уште е многу интересна за медиумите. Убавата Тајлејн, која беше прогласена за најубаво девојче на светот во 2007. година, израснала во прекрасна девојка за која модни куќи и познати козметички брендови …

Повеќе »

ЖИВОТ: Во Албанија, 20. минути после најсилниот земјотрес, родени близначки

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер се случил утрово во Албанија а тресење на земјата се почувствувале и во околните земји. Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси кои ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, гинекологот Аника Докле објавила дека 20 минути по земјотресот …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ПАМТИМЕ ПО ГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ: Каде е денес некогашната пејачка на „Магазин“ – Лилјана Николовска?

Живее во Америка и го има синот Тони… Лилjана Николовска (55) на социјалните мрежи ги коментирала изјавите на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, а многумина се прашале каде е поранешната пејачка на „Магазин“. Лилjана ја напуштила Хрватска пред војната, а по пропаѓањето на нејзиниот брак со Јадран Лазиќ, во 1995. година, …

Повеќе »

(ФОТО) Боб Марли – 13. најубави пораки за животот и вистинската љубов: „Само еднаш во животот пронаоѓаш некого кој може да го преврти твојот свет!“

„Само еднаш во животот, верувам во тоа, пронаоѓаш некого кој во потполност може да го преврти твојот свет. Им кажуваш работи кои никогаш не си ги поделил со друга душа и тие апсорбираат се’ што ќе кажеш и што всушност сакаат да слушнат повеќе…Во нивно присуство нема потреба за континиуиран …

Повеќе »

(ФОТО) МОЌТА НА КЕНЕДИВИ – НЕПОСЛУШНИТЕ ГИ ТРЕТИРААТ СО ЕЛЕКТРО ШОКОВИ: 12. непознати детали за животот на Џеки Кенеди

Џеки страдала од ужасна депресија, а најголемиот напад го доживеала во 1962 година кога нејзиниот сопруг се вратил дома со љубовница. Џеки избегала од дома, а Џон повикал Итна помош. По ваквиот инцидент, била однесена на психијатрија каде една недела ја лекувале со електрошокови. Саканата прва дама на Америка поминала …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКАДЕ Е ИСТО – Порака на соседите во Сплит станала хит на Фејсбук:„Поздрав неандерталци…“

ФОТОГРАФИЈАТА СО ПОРАКА на соседите од една зграда во Сплит предизвикала различни реакции после што станала хит на популарната страница „Dnevna doza prosječnog Dalmatinca“. „Поздрав неандерталци! Ако не знаете за култура на живеење во зграда вратете се во пештерата и еволуирајте и таму чукајте по цел ден по ѕидовите“, пишува …

Повеќе »

(ФОТО) НИМ ЖИВОТОТ ИМ Е АКЦИЈА И ВОН ФИЛМСКОТО ПЛАТНО: Тајни на холивудските ѕвезди за кои сигурно не сакале да бидат откриени! Запознајте ги овие познати личности во едно сосема ново светло…

Нивните животи се полни со интересни настани, дури и надвор од кино. Некои од тајните беа презентирани сами по себе, но сигурни сме дека ако размислувале внимателно, немало да ги откриваат. Некои ситуации можат да се споредат со комедија, додека други се напишани за драма. Хали Бери лажно се претставувала …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈТОКСИЧНО МЕСТО НА СВЕТОТ – Полошо е и од Чернобил!

Најлошото место каде животот е буквално невозможен е депонијата „Агбогблослшие“ во Гана, а кравите таму одат со отворени рани Чернобил е убедливо токсичен град – и симбол на она што се случува кога науката оди наопаку и луѓето не обрнуваат внимание. Сепак, додека Чернобил е скоро „бренд“ за локации за …

Повеќе »