Tag Archives: живот

(ФОТО) Неверојатни фотографии кои воодушевуваат: Природата е најголем креатор!

Природата што ќе создаде не може никој – често се кажува за некоја неверојатна природна убавина. Ви донесуваме фотографии снимени во различни средини и услови но кои никого не оставаат рамнодушен, погледнете: Црвен тепих Red Carpet …….by Antonio Lemus pic.twitter.com/r1DlXWJbXD — Gabriele Corno (@Gabriele_Corno) March 27, 2017 Живот кој едноставно …

Повеќе »

(ФОТО) Каква трансформација:Можете ли да препознаете еден од најсекси глумците во улогата на мафијашот Ал Капоне?

Ова ќе биде втор пат Том Харди да ја игра улогата на познатиот мафијаш Ал Капоне. Ако некој во Холивуд има неверојатна моќ на трансформација, тогаш тоа е Том Харди. 40-годишниот актер така во новиот филм „Fonzo” ќе го глуми Ал Капоне, а сега го имаме првиот поглед на Том …

Повеќе »

(ВИДЕО) Документарецот за Робин Вилијамс донесува поглед на неговата психичка состојба:„Влезете во мојот ум“

Новиот документарен филм за животот и делото на Робин Вилијамс го режирала Марина Зеновиќ, а тој донесува двочасовен поглед на психичката состојба на глумецот, преку архивски снимки, анализи и интервјуа со неговото семејство и пријатели. Преку документарецот на ХБО е прикажано како Вилијамс, кој извршил самоубиство во август 2014. година, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трагична судбина: Била миленичка на модниот свет а умрела сама и болна!

Гиа Гаранги, познат светски супер модел, на сцената стапнла кон крјот на 70. години и како никој дотогаш го освоила модниот свет… Како 17-годишно девојче, станала миленичка на Калвин Клајн, Ралф Лорен, Диор и Џорџо Армани. Таа беше единствениот модел што се појави на насловната страница на Cosmо – дури …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како најскапиот фудбалер на светот ги троши своите милиони!

Меси живее под радар и не се обидува да фасцинира со својот приватен живот, а токму поради тоа многу обожаватеи се и повеќе од љубопитни околу неговиот приватен живот. Лионел Меси е веројатно најголем фудбалер на светот, а со тоа доаѓа и’ подеднакво големо богатство.Вториот по ред најплатен спортист на …

Повеќе »

(ФОТО) После 45. години е разрешена мистеријата на смртта на Брус Ли?

Што се случило таа 1973. година на денот кога легендата на боречките вештини и холивудската ѕвезда Брус Ли починал на 32. години? Метју Поли мисли дека знае нешто за тоа… Скоро 45. години после ненадејната и мистериозна смрт, американски новинар издал биографија која ја нарекол „Бruce Lee: A Life“, за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џорџ Клуни: „Љубовта ми дојде дома а сега не можам беа Амал!“

Во емисијата „My Next Guest Needs No Introduction“ на Дејвид Летерман за Нетфликс Џорџ Клуни открил како се запознал со Амал. Клуни објаснил дека Амал со еден заеднички пријател, на пат за Кан, во 2013. година дошла во неговата куќа на езерото Комо, Италија. Меѓутоа оној кој му ја предвидел …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на Франција раскажала како Меланија живее во Белата куќа:„Навистина е тажно!“

Животот во Белата куќа се чини гламурозен, но судејќи по тоа што го видела првата дама на Франција, Бригит Макрон, тоа не е вистина. За време на посетата на зградата на адреса „1600 Pennsylvania Avenue“ видела како изгледа животот на Меланија Трамп, а потоа се’ им раскажала на новинарите на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа снимка е доказ за ужасниот живот што го водел Авици

Смртта на 28. годишниот шведски ДиЏеј, Авици и понатаму е една од темите на сите светски медиуми. Надлежните органи на јавноста не и доставиле податоци за причините за смртта на славниот музичар, а секој ден се појавуваат нови детали за ужасниот живот кој го водел на турнеите кои траеле и …

Повеќе »