Tag Archives: живот

(ФОТО) Ева Лонгорија за МАЈЧИНСТВОТО ВО ЧЕТИРИЕСЕТТИТЕ: „Едноставно требаше да биде со мене во овој период од мојот живот“ 

Актерката искрено проговорила за искуството со бебе на 43 години! Во текот на изминатите неколку децении, просечната возраст на која жените го раѓаат своето прво дете се зголеми. Се’ повеќе жени раѓаат деца по 40-годишна возраст, додека сè помалку се оние кои родиле пред 20-тата година. Актерката Ева Лонгорија (48) …

Повеќе »

НА ВОЗРАСТ ОД 25 ДО 29 ГОДИНИ – На листата на европски земји каде најмногу млади живеат со своите родители, доминира Балканот

На интернет е објавена листа на земји во Европа во кои најмногу млади живеат со своите родители. Најголем процент од младите на возраст од 25 до 29 години живеат со своите родители во Хрватска, а тој број во проценти изнесува 79,9. На второто место на оваа листа е уште една …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Мислев дека сум во депресија, но едноставно живеев во погрешна земја“: Шпанка го споделила своето искуство откако се преселила во друга земја!

Каде повеќе би сакале да ги воспитувате вашите деца? Ана Гилдерслив, од родната Шпанија, се преселила во Америка со своето семејство, па со своите следбеници на Инстаграм и ТикТок ги споделува разликите во културите, а зборува и за тоа дека родителството е многу различно во овие две земји. Таа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – МЛАДА ЈУТЈУБЕРКА УБИЕНА ОД ТАТКО И: Не сакала да живее со него, па И ПРЕСУДИЛ, имала само 22. години

Јутјуберката Тиба ал Али од Ирак била убиена од нејзиниот татко, а злосторството предизвикало голем гнев во јавноста. Тиба била убиена од негјзиниот татко на 31 јануари во јужната провинција Диванија, објавил на Твитер портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Сад Ман. Полицијата се обидела да посредува меѓу Тиба, која …

Повеќе »

(ФОТО) БУРЈАТИЈА – Како изгледа животот на минус 50? Романец веќе 17 години живее во еден од најстудените делови на светот

Иако преселувањето од една во друга земја е доста вообичаено, пред 17 години Романецот Мариус Џура се одлучил на екстремен потег. Од округот Алба, кој се наоѓа на западот на Романија, Џура и неговото семејство решиле да се преселат во еден од најстудените делови на светот – Бурјатија. Џура пред …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Беа „совршен пар“, потоа преку ноќ се’ се распадна: Како изгледа среќно разведена жена!

Бразилската манекенка Жизел Буншен и ѕвездата на американскиот фудбал Том Брејди минатата година ставија крај на својот 13-годишен брак, а одлуката била заедничка. Поранешните љубовници се огласија и на социјалните мрежи за формално раскинување на нивната емотивна врска. Одлуката не била лесна, а убавата Бразилка, како што многумина забележаа, блеска …

Повеќе »

(ФОТО) „BACK TO BLACK” – Објавени првите фотографии од снимањето на филмот за Ејми Вајнхаус, актерката неверојатно и наликува

Објавени се првите фотографии од снимањето на биографскиот филм за пејачката Ејми Вајнхаус „Back to Black“. Британската актерка Мариса Абела се трансформираше во покојната пејачка за време на снимањето на многу очекуваниот биографски филм. Studiocanal’s Amy Winehouse Pic ‘Back To Black’ Lands At Focus Features With Sam Taylor-Johnson On Board …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – НЕЈЗИНИОТ СИН ИСЧЕЗНАЛ ПРЕД 10 ГОДИНИ: Очајната мајка посвоила момче и СЕ ЗАЛЕДИЛА кога дознала дека тоа е нејзиното ДЕТЕ

Габриела Суарез посвоила момче и дознала дека тоа е нејзиниот син кој исчезнал пред 10 години. Децата се најважното нешто во животот на секој родител, тие се основата на се и круната на животот. Нè учат што е безусловна љубов, нè прават комплетни, нè учат да бидеме подобри, позрели и …

Повеќе »

(ФОТО) ОПТИЧКА ИЛУЗИЈА која може да открие дали моментално сте задоволни од животот: Што видовте прво на сликата?

Оптичката илузија може да ги покаже карактеристиките на личноста на многу начини… Овој необичен тест на личноста може да ги открие особините кои ви носат внатрешна среќа. pic.twitter.com/BHuyQgU0dk — pensador (@sakriosamime) August 5, 2022 Сликата покажува прекрасно и необично дрво. Целиот пејзаж е сосема необичен. Има зелена позадина со трева …

Повеќе »