Tag Archives: живот

(ВИДЕО+ФОТО) Тешка приказна: УМРЕВ И БЕВ ГОСТИН НА МОЈОТ ПОГРЕБ! Исповедта на славниот Ван Бастен ја леди крвта во вените: „Славата не е вредна за болките кои ги трпам!

Отсекогаш имало и ќе има фудбалери и Фудбалери. Овие други се малку помалку, а еден од нив е сигурно Марко ван Бастен. Легендарниот Холанѓанец, исконски напаѓач поради кого фудбалотсе гледал со задоволство и чии ремек-дела се прераскажуваат и денес, дал големо интервју за Би-Би-Си и зборувал за сè што поминал …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКО ЗА ЧИТАЊЕ – ПРОНАШОЛ ПОРАКА КОЈА 80. ГОДИНИ БИЛА СКРИЕНА ВО ТАВАНОТ НА ЦРКВА: Во неа имало морбидни совети за идните генерации!

Четворицата мажи кои ја потпишале пораката ги опишале мрачните времиња во кои живееле… Работник кој реновирал црква во белгискиот град Антверпен, на таванот пронашол скриена порака од 1941. година. Листот хартија беше преклопен и внимателно складиран во кутија за кибрит која била вовлечена во централниот украс на таванот на црквата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба (94) херој на интернет „сочно“ му се осветила на мажот за измамата

Супер бабата Дорис (94) е вистинска sвезда на социјалните мрежи затоа што често ги воодушевува своите следбеници со видеа во кои зборува за разни авантури. Сепак, едно од нејзините видеа се издвојува од другите затоа што во него бабата отворено кажува како му се одмаздила на сопругот кој ја изневерил. …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ – Еве како да спречите грип или вирус да ви се „рашири по телото“: За 12. часа ќе бидете како нови!

Со почетокот на студеното време, сите се плашат од настинки и вируси. За да спречиме да добиеме грип оваа сезона, треба да видиме што ја предизвикува болеста Ако ви недостасува витамин Д, спиете малку, слабо и лошо се храните, подложни сте на грип. Настинката е водечка причина за посети на …

Повеќе »

„Храбро срце“ со кампања за органодарителството

Годинава која полека ја испраќаме ја одбелажаа два настани кога станува збор за здравјето – корона вирусот но и првата трансплантација на срце во Македонија. Вчера беше Европскиот ден на органодарителството кое го одбележаа и членовите на „Храбро срце“ со предавање од професори и ја најавиле нивната кампања која почнува …

Повеќе »

Бредли Купер ќе режира филм за легендарниот композитор

Тоа ќе биде втор филм во режија на Бредли Купер по дебито на „A Star Is Born“ и секако, се очекува со голема нетрпеливост. Филмот „Маестро“ е посветен на познатиот композитор по име Леонард Бернштајн, кого, се разбира, ќе го игра самиот Купер. Сопругата на Леонард, Фелисија Монтеалегра, ќе ја …

Повеќе »

Пристигнува ретроградниот Марс и ќе биде активен се’ до 14. ноември: Подгответе се за големи животни пресврти!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овој астро период ќе збуни многумина Пред нас е многу интересен период. Од 9. септември, Марс во знакот на Овен ќе започне ретроградно движење кое ќе трае до 14. …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВА И ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Момче со велосипед секој ден му возел на човекот пред куќа – Еве што направил домаќинот!

Често слушаме луѓе како се жалат на децата кои талкаат во нивните дворови или прават бучава. Но, ова не е таква приказна. Еден човек забележал на надзорна камера дека едно дете од соседството застанувало пред неговата куќа секој ден, додека шетало со својата мајка и се возело со велосипед на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Живее помеѓу две ленти на автопат бидејќи одбила да се пресели за време на градбата

Жерна од Кина одбила да се пресели поради градба на автопатот, така што нејзината куќа сега е во сендвич сп две ленти. Г-ѓа Лианг од Гуангжу не сакала да се пресели затоа што куќата што и ја понудила владата била премногу близу до мртовечницата. Автопатот затоа бил изграден околу нејзината …

Повеќе »