Tag Archives: жири

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС – Кристина Ковач во Шведска:„Се полошо ми е, а Брза помош тука доаѓа само ако умирате!“

Српската музичарка Кристина Ковач, која живее во Шведска, објавила на Твитер дека е позитивна на коронавирус. „Позитивно како врата, седми ден од болеста. Се влошува од ден на ден. Нема медицинска нега и следење на пациентите со КОВИД, само брза помош во случај на задушување/смрт”, напишала 46-годишната пејачка во Стокхолм …

Повеќе »

(ФОТО) Софија Вергара повторно привлекува погледи на малите екрани: Седи во жирито на „Суперталент“ покрај Хајди Клум

Кон крајот на мај се емитуваше првата епизода од новата, 15-та сезона на шоуто, а обожавателите на славната актерка се воодушевени што повторно ја гледаат на малите екрани во различно, поопуштено издание. Актерката Софија Вергара (47), позната по улогата во серијалот „Модерно семејство“, седна на столче на членовите на жирито …

Повеќе »

Милчо Манчевски во жири со Изабел Ипер и Абел Ферара на Филмскиот фестивал во Кина

Најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски изминатава недела беше во жирито на Интернационалниот филмски фестивал во Хаинан, Кина, заедно со француската филмска ѕвезда Изабел Ипер и култниот американски режисер Абел Ферара. Ипер беше на чело на 7-членото жири со врвни светски филмски професионалци на фестивалот кој се одржува на кинескиот туристички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) За жирито Антониа Гиговска е беспрекорна – но публиката си избра друг победник!

Синоќа беше одржано Големото финале од годинешниот избор на „Пинкови ѕвездички – Ол Старс“ за кое пишувавме со недели, особено за успешните настапи на Антониа Гиговска. Но, синоќа жирито беше само во функција на набљудувач, а за најдобрите одлучуваа гласовите на публиката преку смс пораки, а за жал поради малиот …

Повеќе »

Видео кое ќе ви го разубави денот: Слеп и аутистичен но со талент кој го занеме жирито!

Животот едно дава а друго одзема. Токму тоа може да се каже за младиот натпреварувач во „Америка има талент“… На бината излезе во придружба на својата мајка која го водеше за рака. Момчето во рака имаше стап за помош на слепи лица. „Тој е слеп и аутистичен. Неговиот живот доби …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Променети службените резултати на Евросонг 2019: Тамара победник според гласовите на жирито!

Европската радиотелевизиска унија ја признала грешката при собирањето на поените за време на објавувањето на резултатите на жирито во финалето на Евросонг 2019. Како што пишуваат европските медиуми, проблемот го направил жирито во Белорусија кое со своето „брборење“ пред финалето го натерал ЕБУ да го распушти. Поради тоа ЕБУ морал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денеска почнува трката за „Златна палма“ во Кан

Од денес почнува трката за „Златна палма“ на годинешниот 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан, Франција. Мексиканскиот режисер Алехандро Гонзалес Инариту, добитник на два „Оскара“, за филмовите „Повратник“ и „Човек птица“, ќе претседава со жирито на една од најпрестижните филмски смотри во светот која ќе трае до 25 мај. Discover …

Повеќе »

(ФОТО) „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на врвот на листата на реномираниот Screen Media

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија” беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични резултати. Нашиот филм моментално се наоѓа на врвот на листата на жирито, заедно со Öndög на Ванг Куанан, со просечна оцена од 2,8, иако „Господ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобар танчер: Настапот на момче со Даунов синдром е хит!

Ендрју се „шокирал“ кога ја видел публиката па на миг запрел со танцот, но мајка му го охрабрила да продолжи со настапот, чиј крај, освен публиката, и двајца членови од жирито го дочекале во солзи… Почнал во дневната соба да ги изведува танцовите од шоуто „Strictly Come Dancing“ бидејќи тоа …

Повеќе »