Tag Archives: женско

Како изгледа совршено тело видено со женски и машки очи

Една многу интересна фотографија која кружи на социјалните мрежи покажува колку всушност е различен идеалот за женска убавина – ако прашате жени и мажи. Имено, ако прашате дами, совршеното женско тело треба да ја има косата на Кејт Мидлтон, лицето на моделот Кара Делавињ, градите на актерката Џенифер Анистон, половината …

Повеќе »

ХИТ ВО БЕРЛИН – ДЕВОЈЧЕ ТУЖЕЛА ХОР ОД МОМЧИЊА БИДЕЈЌИ НЕ САКАЛЕ ДА ЈА ПРИМАТ:Во тужбата навела дека тоа е родова дискриминација а последниот збор ќе го има судот!

Деветгодишно девојче тужела берлински хор со момчиња бидејќи не сакаат да ја примат како членка кај нив, а судот денес би требало да донесе одлука. Во тужбата се тврди дека таа е одбиена само поради тоа што е со друг пол и дека тоа е родова дискриминација. Државниот катедрален хор, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се преправил во жена па за малку ќе ја освоил титулата на „Мис на Казахстан“

“Моите пријатели и јас дискутиравме за убавината и после тоа одлучив да се пријавам на натпреварувањето. Секогаш бев шампион за природна убавина” Во изборот за Мис на Казахстан се случил голем пресврт, бидејќи една од финалистките не била онаа која што се претставувала. Имено, Алина Алиева ја шокирала нацијата кога …

Повеќе »