Tag Archives: женева

(ФОТО) И’ ШВАЈЦАРЦИТЕ МУ „СЕ ПОКЛОНИЈА“ НА ЃОКОВИЌ: Во Женева го дочекало многу пријатно изненадување!

Се чини успехот со освојувањето на петата титула на Вимблдон од страна на Новак Ѓоковиќ не се намалува во светот…Едно од последните пријатни изненадувања кои ги доживеал се случило во Женева, Швајцарија… На Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот ривал Роџер Федерер, го чекало едно слатко изненадување. Најдобриот српски …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Жежок“ бакнеж за Португалецот: Навивач влетал на теренот и го изненадил Роналдо!

Португалскиот репрезентативец, Кристиано Роналдо, на теренот доживеал несекојдневна ситуација… Во пријателски меч одигран во Женева, фудбалската репрезентација на Холандија ја декласирала Португалија со 3:0. Подмладениот тим на лалињата им нанел тежок пораз на европските шампиони. Но, овој меч го одбележал и’ еден навивач на славниот Португалец, кој го претрчал целиот …

Повеќе »