Tag Archives: желудник

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време ги освои симпатиите на публиката. Покрај исклучителниот вокал и автентичните изведби на поп-песни, пејачката остана запаметена од публиката во регионот по исклучителната трансформација на физичкиот изглед. Имено, таа по операција на желудникот изгубила неверојатни 70. …

Повеќе »

(ФОТО) Очувот на Метју Пери проговорил за неговата состојба:„Ужасно е кога луѓето ќе се разболат!“

АКТЕРОТ Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во серијата Пријатели, ја загрижи јавноста со својот изглед во последните месеци. Иако многумина претпоставуваа дека запоставениот изглед на омилениот актер се должи на проблем со зависност, неговиот очув Кит Морисон откри дека Метју имал многу тешка операција на желудникот од која …

Повеќе »

Дарко Лазиќ ја открил диетата со помош на која ослабнал 60. КИЛОГРАМИ!

Популарниот пејач, по долгогодишно борење со килограмите, конечно ја донесе својата линија до совршенство. Дарко Лазиќ во изминатите неколку месеци успеа да истопи 60. килограми. Пејачот имал операција на желудникот, по што морал да помине на специјална диета. Вовел висококалорична храна, како што е путер, потоа високо протеинска храна како …

Повеќе »

Ако секој ден изедете по два портокали на вашето тело, на подобро, ќе му се случат овие неверојатни промени!

Подолу, прочитајте за здравствените придобивки од конзумирање на две портокали во текот на денот Портокалите се најпопуларните медитерански плодови, кои се богати со витамините Ц, Б и А, содржат калиум и калциум. Точно висока содржина на витамин Ц делува како антиоксиданс, а ова овошје има големи придобивки за организмот. Го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАЛ РАК И РЕКОЛ „НЕ“ НА ХЕМОТЕРАПИЈАТА! Му предвидувале 3. месеци: Животот и го должи на оваа БИЛКА, а еве како да се користи!

Кога Дени Мекдоналд (74) од Ирска дознал дека има карцином и веројатно ќе почине за три месеци, тој решил да го игнорира советот на лекар и да каже „НЕ“ на хемотерапијата. Иако му предвидувале уште само 3. месеци од животот, четири години подоцна Дени е одлично благодарение на дневниот протокол …

Повеќе »

Боки 13 тешко болен: „Секој момент може да умре“

Откако е во притвор Бојан Јовановски е на разни контроли и прегледи…Но, се чини состојбата веќе станала алармантна како што изјавил неговиот адвокат, Сашо Дуковски…. Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор да му биде заменет со домашен, токму поради нарушеното здравје, но тоа барање беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕКОГАШ БЕШЕ НАЈДЕБЕЛО ДЕТЕ НА СВЕТОТ, А СЕГА СЕ ПРЕПОЛОВИЛ: Имал 192. килограми,но еве како сега изгледа!

Момчето ваков начин на живот водел до пред една година. Најдебелото момче во светот, Ариа Пермана (12) од Индонезија до пред неколку месеци, имаше 192 килограми. Сепак, му била направена операција и сега килограмите исчезнуваат како од шега. Ариа, до пред една година, јадел само нездрава храна, не одел на …

Повеќе »

(ФОТО) Ракија: 10. здравствени проблеми кои моќниот пијалок „ги брка“ побрзо од лекови

„Напиј се малку ракија, ќе ти биде подобро“, е реченица која сигурно сте ја слушнале барем еднаш во животот. Добрата стара ракија на нашите простори се смета за национален пијалок, а приказната за нејзината лековитост се пренесува од колено на колено. Сливовата и лозовата се најпознати ракии, а како што …

Повеќе »

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Запишете и чувајте го овој рецепт… Лекувањето на хронично кашлање и бронхитисот се секогаш проблематични, дури и за традиционалната медицина. Но, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки кои ги смируваат грлото и плуќата, и можат да ги излекуваат кашлањето и бронхитисот во најкус рок! Благодарение на карактеристиките на …

Повеќе »