Tag Archives: жељко јоксимовиќ

(ФОТО) „ОПАСНИ МЕКИЦИ“: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ позитивна на корона вирус!

Во Србија последните денови е актуелна веста дека Цеца Ражњатовиќ стана баба откако нејзиниот син Вељко доби наследник…но… Се чини дека прославата на раѓањето на внукот на Цеца Ражњатовиќ била опасна за сите присутни на мекиците по повод раѓањето на нејзиниот внук… После веста дека Цеца и нејзиниот син се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каква промоција за Жељко Јоксимовиќ:Ја замолчел сопругата – среде нејзина емисија!

Популарниот Жељко Јоксимовиќ често ја изненадува својата сопруга Јована, инаку водителка на утринската емисија „Утро“ на Прва Тв…И го честитал роденденот и ја оставил во солзи, но при последното гостување повторно ја изненадил но и замолчел… По повод новата песна, „Можеби е тоа љубов“, Жељко Јоксимовиќ бил гостин во утринската …

Повеќе »

(ФОТО) Роденден на малечките принцези: Јована Јоксимовиќ ја објавила првата фотографија од близначките!

„Пред една година дојдоа на свет…денес, тие се мој живот, наш живот“, порачала сопругата на Жељко Јокисмовиќ, Јована, на Инстаграм. Познатата водителка и сопруга на популарниот пејач, Жељко, Јована Јоксимовиќ, ја објавила првата фотографија од близначките Ана и Срна, на нивниот роденден. Таа и нејзиниот сопруг, покрај двете девојчиња го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ведрана Рудан вербално ја нападнала Јована (госпоѓа Жељко Јоксимовиќ) – во живо во емисија!

Ведрана Рудан гостувала во утринската програма на белградската „Прва ТВ“ која ја водат Јована Јоксимовиќ, сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ. Ведрана српскиот водителски пар го шокирала со коментари во свој стил. Имено, хрватската писателка ја промовирала својата нова книга „Костури на округот Медисон“, во која главната хероина …

Повеќе »

(ФОТО) Жељко Јоксимовиќ во живо, во емисија, си ја расплакал сопругата

Популарниот Жељко Јоксимовиќ на оригинален начин и испратил порака на својата сопруга…и тоа среде емисијата што таа ја водела… Водителката Јована, сопруга на Жељко Јоксимовиќ, вчера наполнила 37. години, а колегите од работа и подготвиле роденденско изненадување. Но, кога започнала утринската емисија во живо на ТВ Прва, каде Јована е …

Повеќе »

(ФОТО) Не и било лесно: Јована Јоксимовиќ морала да го напушти студиото:„Беше многу страшно, плачев по цел пат…“

Јована и Жељко Јоксимовиќ заедно имаат три деца, а водителката дури сега открива дека во втората бременост морала да се соочи со бројни компликации. Во почетокот на октомври, минатата година, Јована Јоксимовиќ, родила здрави близнаци, но се’ до сега, сопругата на Жељко Јоксимовиќ не зборувала за компликациите со кои се …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Жељко Јоксимовиќ добила понуда од Холивуд

Ќерката на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, убавата Мина, добила понуда од Холивуд да сними песна за еден филм. „Она кога баш тебе ќе те повикаат да пееш за холивудски филм. Фала му на Господ што таквите луѓе го препознаваат мојот талент. Неописива среќа“ напишала покрај фотографијата на меилот кој го …

Повеќе »

(ФОТО) Жељко горд на сопругата: Јована Јоксимовиќ изгледа како да не родила пред еден месец

Водителката Јована Јоксимовиќ пред нешто повеќе од еден месец ги родила близначките Ана и Срна. Таа после породувањето не се појавувала во јавност, се’ до синоќа. Јована со сопругот Жељко Јоксимовиќ отишла на концерт на „Рибља чорба“ а присутните ги воодушевила со својата појава. Имено, Јована изгледала одлично, а ретко …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жељко Јоксимовиќ во „Еден на Еден“ открива: „Доста е, не правам веќе деца“

И овој пат следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Жаре и неговиот тим го угостија еден од најпознатите балкански пејачи, Жељко Јоксимовиќ, кој секогаш има што да раскаже од неговата богата кариера. Сигурно малкумина од вас знаат дека Жељко е еден од ретките …

Повеќе »