Tag Archives: желба

(ФОТО) ШЕХЕРЕЗАДА И СУЛЕЈМАН ЧЕКААТ ЌЕРКА: Глумицата организирала ЗАБАВА на која го открила полот на бебето – И се остварила желбата!

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч, кој го паметиме како Сулејман Величествениот, ќе станат родители по трет пат. Додека турските медиуми пишуваа дека бракот на актерската двојка е во криза, и дека тие се разведуваат, двајцата „работеле“ на трето дете. Шехерезада и Сулејман …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНА МУ РОДИЛА ДЕТЕ НА ПОЧИНАТИОТ СОПРУГ 5. ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ: Од докторот барала НЕСЕКОЈДНЕВНА работа, а потоа ЖЕЛБАТА и се остварила!

Кимберли Холмс Ајверсон сопругата на Рашид останала без сџопруг пред пет години кога загинал во сообраќајна несреќа што се случила на само неколку метри од нивната куќа. Нивните заеднички соништа да се остварат како родителите биле разбиени за само еден ден. Сепак, Кимберли дошла на идеја да ги праша лекарите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пандев ексклузивно во „Стадион“: „Македонија заслужи Европско,ќе биде првенство со емоции бидејќи ми се последни натпревари!“

Капитенот Горан Пандев, кој ќе ја предводи нашата репрезентација на Европското првенство, во емисијата Стадион на Канал 77 ексклузивно зборува за подготовките, очекувањата, прогнозите,но и неговите последни натпревари што ќе ги одигра во македонскиот дрес. Пандев рече дека сега нема несотварени соништа, бидејќи неговиот сон бил да игра со македонската …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОЌТА НА ЖЕЛБАТА – После породувањето останала неподвижна, имала рак…сега ПОВТОРНО ТРЧА!

Поранешната српска ватерполистка Настасја Недимовиќ зборувала за вистинската животна драма и начинот на кој дошла до голема победа. Два месеци откако го родила синот Вук со царски рез, дознала дека има рак на коскена срцевина (мултипли миелом). Преку ноќ, таа станала неподвижна и започнала голема борба за живот, додека битката …

Повеќе »

(ФОТО) Лекарите и рекле дека не може да има деца па потоа на 46. години родила тројки

Кога Џорџија Фостер имала 36 години, лекарите и рекле дека никогаш нема да може да има успешна бременост поради недоволно развиена матка. Цел живот страдала од ендометриоза, а лапароскопијата исто така открила дека Џорџија има уникатна форма на матка, што ја спречува да зачне дете. „Бев шокирана кога дознав и …

Повеќе »

(ФОТО) Надежта последна умира: Шенон Доерти, решена да се бори до крај, верува дека „чудотворниот“ лек ќе ја излекува!

Актерката ја зграпчува последната „сламка“ на надежта во нејзината желба да ја победи злобната болест. Поранешната sвезда на хит серијата „Беверли Хилс“ од 90-тите, Шенон Доерти, пред неколку месеци ги откри лошите вести, дека и се вратил ракот на дојка, и тоа во уште посилна, четврта фаза. Светските медиуми објавија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога овие шесторки се родиле цел СВЕТ нон-стоп зборувал за нив: Кога ќе видите како изгледаат денес ќе ви биде јасно и ЗОШТО!

Џенет и Греам Волтон не сакале ништо друго освен да станат родители. Неколку години се обидувале и се обидувале да имаат дете, но залудно. На крајот, тие одлучиле да пробаат ин витро оплодување. За жал, ниту тоа не успеало. По 12 обиди, Џенет сè уште не била бремена. Токму кога …

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ ЕДЕН МЕСЕЦ ПО СМРТТА НА ШОН КОНЕРИ: Познато од што починал познатиот глумец, а зборовите на сопругата…удираат во срце!

Шон Конери почина на 31. октомври 2020. година, во неговиот дом на Бахамите, а сега е познато како починал актерот. Како што се наведува, Шон починал во сон, а причина за смртта била пневмонија, откажување на дишните патишта, старост и атријална фибрилација – неправилно чукање на срцето. „Таков живот не …

Повеќе »

(ФОТО) Во нејзините 70-ти, таа добила тело што го немала ниту во нејзините 20-ти: Сето тоа благодарение на овие едноставни правила!

Таа е најстарата инструкторка по фитнес, има 73. години и на нејзиното тело и завидуваат многу помлади девојки. Само една работа е одговорна за оваа неверојатна трансформација Кога наполнила 70.години, Џун Мекдоналдс тежела скоро 100 килограми и имала проблеми со крвниот притисок и холестеролот. Тој ден таа одлучила дека мора …

Повеќе »