Tag Archives: жан тод

Жан Тод повторно за Шумахер: „Светот наскоро повторно ќе го види шампионот!“

Откако е во својот дом во Швајцарија нема скоро никакви инфрмации за неговата здравствена состојба, а сопругата Корина се грижи никој да не го наруши семејниот мир како и опоравувањето на нејзиниот сопруг, Михаел Шумахер. Легендарниот пилот од формула 1, Михаел Шумахер веќе подолго време се бори за живот и …

Повеќе »

(ФОТО) Михаел Шумахер 6. години по несреќата: „Тој повеќе не личи на човекот што го знаевме, сопругата ја крие вистината за неговото здравје!“

Се шпекулира дека сопругата на Корина не да дозволува да се знае ништо за неговата здравствена состојба Целиот свет беше во шок во 2013. година кога се дозна дека славниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, имал сериозна несреќа при скијање. Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, тогаш претрпел …

Повеќе »

(ФОТО) МИХАЕЛ ШУМАХЕР – Le Parisien: „Медицинска сестра од болницата ни откри дека Шумахер е буден!“

Завчера Le Parisien објави дека во понеделникот, Михаел Шумахер, од Женева пристигнал во европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, на таен третман на матични клетки. Германците пишуваат дека тоа не е првпат славниот Германец да дошол на третман во таа париска клиника. Доаѓал и досега, најмалку два пати, и тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Михаел Шумахер има напредок во лекувањето – тврди Жан Тод!

Според неговиот поранешен шеф, Жан Тод, Михаел има напредок во пет и пол годишното опоравување после тешките повреди за време на падот при скијање. Жан Тод, поранешен шеф на Ферари во Формула 1, во интервјуто за Радио Монте Карло, на фановите им дал нови информации за состојбата на бившиот светски …

Повеќе »

(ФОТО) Жан Тод со нови информации за состојбата на Шумахер: „Не можеме да комуницираме како претходно!“

„На крајот само позитивните мисли му помагаат. И неговото семејство е позитивно во психичка смисла без оглед на околностите“. Жан Тод е еден од ретките луѓе кој може да го посетува Шумахер. Здравствената состојба на Михаел Шумахер е една од најголемите тајни во историјата. Откако доживеа тешка несреќа на скијање …

Повеќе »

(ФОТО) Лоши вести: Еве што рекол близок пријател на Михаел Шумахер за состојбата на шампионот на Формула 1!

Легендарниот Французин, Жан Тод (72) добил награда за животно дело а се’ благодарение на успесите на ферари во периодоот од 1999. до 2004. година кога на таа екипа титули и донесувал Михаел Шумахер. Кога ја добил наградата, некогашниот шеф на Ферари, не можел а да не проговори за Шумахер. „Го …

Повеќе »

(ФОТО) Проговорил човекот кој често го посетува Шумахер: Тоа е за мене благослов, но…

Претседателот на ФИА, Жан Тод, признава дека се чувствува почестен што тој има право редовно да го посетува Михаел Шумахер, а на јавноста само и открил дека повредениот шампион е опкружен со семејство и дека е најдобро конечно да се остави на мир… Минале скоро пет години од тешката несреќа …

Повеќе »