Tag Archives: жан пол белмондо

Починал славниот француски актер Жан Пол Белмондо (88)

Славниот француски актер Жан Пол Белмондо починал на 88-годишна возраст. #BREAKING French actor Jean-Paul Belmondo has died: lawyer to AFP pic.twitter.com/SKOyJOWdfF — AFP News Agency (@AFP) September 6, 2021 Роден е на 9. април 1933. година, во предградието на Париз. Тој стана познат по улогите во филмови на „Новиот бран“ …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи го оставила црнилото дома и „паднала“ на најголемиот заводник на 20. век

Заводливата италијанка, која важи за подвижната секс божица, Моника Белучи повторно го истакна својот сексапил на синоќешните награди “Лумиер” кои се одржаа во Париз. Таа на црвениот тепих се појави со колегата Жан Пол Белмондo, кои добија специјално признание за нивната врвна кариера. Моника ја остави “црнината” зад себе и …

Повеќе »