Tag Archives: жалење

(ВИДЕО) СЕ ЖАЛЕЛА – Жена добила неочекуван попуст во продавница, се разочарала кога ја открила причината

Една жена на TikTok открила дека отишла во продавница и поради некоја бизарна причина се пожалила на попустот што го добила. „Дојдов до автомобилот и ја погледнав мојата сметка, ми дале 10 отсто попуст „50 плус вторник“. Мислам, не сум лута бидејќи тоа се 7,50 долари што не требаше да …

Повеќе »

Не го правете ова: ПЕТ работи кои ќе ја УНИШТАТ и најстабилната врска

5 работи кои можат да ја уништат секоја врска Ако сте во врска која ве радува и во која се чувствувате добро, никогаш не треба да ги правите овие работи. Приговорување Никој не сака да поминува време покрај некој кој постојано негодува, особено ако се работи за емотивен партнер. Ако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исповед на лекарка: За што пациентите секогаш жалат кога ќе дојде крајот!!!

Лекарка на TikTok споделила за што луѓето најчесто жалат кога умираат. Од тоа научила важни животни лекции. Посакуваме да можеме да правиме што сакаме без да се грижиме што мислат луѓето – но животот едноставно не функционира така. Имаме соништа и амбиции, но за жал, многу нема да станат реалност, …

Повеќе »

Лицето кое постојано се жали и „кука“ ја троши вашата животна енергија

Никогаш нема да ги решите проблемите на оној што постојано се жали, бидејќи тој навистина нема намера да ги реши. Нема шанси да ја смирите неговата душа со сочувство, бидејќи тоа навистина не му е потребно. Се’ што сака е да ја симне одговорност за сопствената судбина – го бара …

Повеќе »

Вилијам „полудел“ поради Меган? „Таа ѓаволска жена беше немилосрдна кон мојот персонал!“

ПРИНЦОТ Хари слета во Лондон во средата за да присуствува на откривањето на статуата во чест на неговата покојна мајка Дајана по повод нејзиниот 60-ти роденден. Тој ќе се сретне со своето семејство за прв пат по погребот на принцот Филип. Тоа беше последен пат кога разговараше со неговиот брат, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мијата го претстави новото видео „REGRET“

Мијата го претстави новото видео со песната „REGRET“ која е дел од нејзиниот албум „Небеска“, а која дури сега во овие кризни времиња дочека своја видео илустрација. REGRET e производ на соработката на Мијата со Давор Јорданoвски кој се потпишува како аранжер а таа е автор на музиката и текстот. …

Повеќе »

(ФОТО) Открил интимни детали за семејството: Бекам раскажал како тој и Викторија ги одгледуваат своите деца и за што најмногу жали!

Бившиот фудбалер проговорил за своите деца и односот со сопругот Викторија. Некогашниот фудбалер Дејвид Бекам во последното телевизиско интервју зборувал за тоа како тој и Викторија ги одгледуваат своите четири деца и открил детали од нивниот живот. Бекам, кој со Викторија е во Австралија за да ги поддржи Инвиктус игрите, …

Повеќе »