Tag Archives: жалба

Судот ја одбил жалбата, Новак Ѓоковиќ ќе биде депортиран од Австралија!

НОВАК Ѓоковиќ и Австралија Опен 2022 беа неразделни теми цели 11. дена. Сега нема дилема што ќе се случи со најдобриот тенисер на светот, а епилогот не е каков што се надеваа фановите на Ноле. Целиот свет гледаше дали Федералниот суд, неговиот совет од тројца судии, ќе ја потврди одлуката …

Повеќе »

На Ѓоковиќ повторно му е укината визата: Има ли Новак шанси доколку се жали?

На Новак Ѓоковиќ повторно му е поништена визата за влез во Австралија! Министерот за имиграција Алекс Хок го искористи своето дискреционо право и ја укина визата на најдобриот тенисер во светот! „Го искористив моето право да му ја поништам визата на господинот Новак Ѓоковиќ, бидејќи тоа е од јавен интерес. …

Повеќе »

Тужба за СЗО: „Ми ја уништувате работата. Размислете …“

Сибирскиот претприемач ја има несреќата што неговата компанија се вика Омикрон и се занимава со медицина, па новиот сој на корона го вознемирил поради можни финансиски загуби. Александар Падар, извршен директор на мрежата на офталмолошки клиники под заедничкото име „Омикрон“, на 30. октомври поднел тужба до рускиот арбитражен суд против …

Повеќе »

Службеничка одбила да им го впише детето поради името: Рекла дека нема да успее во животот!

РОДИТЕЛИ од Велика Британија поднеле жалба откако одбиле да им го запишат нивниот син по име Луцифер во Градското собрание. На Дан и Манди Шелдон од Дербишир, наводно им било кажано дека нивниот син „нема да успее во животот“ ако неговото име е Луцифер, по што, тврдат, тие решиле да …

Повеќе »

Лукас признал дека ја тепал Соња: За фолкерот 10. месеци затвор!

Аца Лукас ја признал вината и се договорил со Обвинителството.Со овој договор бил осуден на 10. месеци затвор. Со овој договор пејачот бил осуден на 10. месеци затвор, условно на три и пол години и добил забрана на приоѓање на Соња во траење од година и пол. „Во интерес на …

Повеќе »