Tag Archives: земја

Руски доктор советува: „Засадете ја својата болест во земја – како начин на излекување“

Пренесуваме интригантен текст од порталот uspesnazena.com, преведен од рускиот форум за алтернативни методи на лекување. Автор на овој текст е Борис Н.Холоденко, психолог, доктор на филозофски науки. Методот опишан во него е многу невообичаен, дури и неверојатен, но колку од тоа може да биде вистина, оставаме на вас да процените …

Повеќе »

(ФОТО) Од среда рампа за НЕВАКЦИНИРАНИТЕ: Туристите, ако не примиле две дози на вакцина, нема да можат да патуваат во оваа земја на Европската унија

Прва земја во Европската унија што ја донесе оваа одлука. Малта од среда ќе им забрани на сите невакцинирани посетители да влегуваат во земјата, најави министерот за здравство, Крис Ферн. Негативен тест за вирусот повеќе нема да биде доволен за да се премине границата на тој мал медитерански остров. „Ние …

Повеќе »

ПРИСТИГНУВА НАЈВАЖНИОТ АСТРО ПЕРИОД ВО 2021 ГОДИНА: Се што е старо ќе се урне!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Време е за нови почетоци Астролошките „квадрати“ се познати по тоа што создаваат тензија помеѓу две точки – и со оваа вклучувајќи го Сатурн, планетата на правила и граници …

Повеќе »

(ВИДЕО) УМЕШНОСТ НА НАЈДОБРИОТ: Новак Ѓоковиќ освои поен од пад – Доби овации но и излупена кожа на прстите на десната рака!

Сите кои го следеа мечот на Новак Ѓоковиќ против младиот Италијанец, кој изобилуваше со пресврти, и на крај при 4:0 во петтиот сет предавање на Музети можеа да видат како Ноле освои поен а беше паднат на земја… Djokovic ci ricorda perchè è il numero 1️⃣ al mondo 🎩🎾🇫🇷#EurosportTENNIS | …

Повеќе »

Соседи се испокарале пооради ШЕСТ сантиметри двор: Потоа една од жените земала сукало…

Кога станува збор за земјата – нема прошка Сопружниците Рамон и Естела Прагило од Кордоба, Аргентина, биле уапсени откако физички ги нападнале соседите, кои претходно ги обвинувале за кражба на шест сантиметри земја во задниот двор. Рамон и укажал на полицијата дека неколку месеци пред расправијата, тој се обидувал да …

Повеќе »

(ФОТО) Надал има тажна вест

По Акапулко, Рафаел Надал го откажа учеството и на друг турнир – Мастерсот во Мајами. Причината е повредата на грбот што го мачи Шпанецот уште од Австралија опен. Sad to announce that I won’t be playing in Miami, a city that I love. I need to fully recover and get …

Повеќе »

(ФОТО) Вака изгледа нова дупка во земја, во Хрватска, длабока 17. метри

Во селото Буковље во општина Генералски стол, Хрватска, се отворила дупка во земјата длабока 17. метри. Широка е 2. метри а од куќите е оддалечена околу стотина метри. Просторот е ограден поради опасност од понатамошно уривање на тлото. Фото: Кристина Штедул Фабац/Pixsell

Повеќе »

(ФОТО) Страшна сателитска снимка од земјотресот во Петриња

Сателитските снимки објавени на Фејсбук откриваат дека земјата во Петриња пропаднала повеќе од 10 сантиметри поради разорниот земјотрес. Снимките на Фејсбук ги објави Ален Берта, инженер за шумарство и консултант во меѓународната компанија CGI, која се занимава со наљудување на планетите. „Сателитите ја покажуваат вистинската скала на катастрофата. Споредување на …

Повеќе »

(ФОТО) Вселенска карпа побрза од куршум: Кон Земјата оди астероид со големина на најгоемата зграда во светот

НАСА тврди дека нешто непредвидено би можело да се случи во секое време Американската агенција за воздушни истражувања и развој на вселената (НАСА) сподели неверојатна фотографија на џиновскиот астероид што ќе лета покрај планетата Земја оваа недела, пренесува Mirror. Астероидот, наречен 1998 OR2 (прв пат забележан во 1998. година), се …

Повеќе »