Tag Archives: зеленчук

(ФОТО) Меган го ставила принцот Хари на диета: Јаде само овошје и зеленчук!

Купиле скап и квалитетен соковник за кој добиле препораки и Меган секој ден за себе и Хари подготвува разни напитоци од овошје и зеленчук. Инаку, бившата глумица е љубителка на јогата… „Потполно му ја промени исхраната. Јаде главно овошје и зеленчук и досега ослабна три килограми што за некој слаб …

Повеќе »

(ФОТО) Како правилно да се храниме: Што е најважно да бидеме сити и здрави?!

Својата телесна тежина поделете ја со 8 и ќе добиете број на чаши од 200 мл. колку што вода треба да испиете во текот на денот Со првите топли денови почнуваме повеќе да размислуваме за здравиот живот, зелените оброци и отфрлување на тешките зимски продукти. Како правилно да се храниме, …

Повеќе »

(ФОТО) Поради рак требало да умре за неколку недели, но поради оваа диета е жив веќе неколку години

Роб Мубери успеал да се избори со лошите прогнози на лекарите поради ракот, според нив му останале уште неколку недели живот па сега милиони луѓе зборуваат за храброста на овој човек. Иако поради ракот од кој боледувал му предвидувале само уште неколку недели, тој традиционалниот третман го заменил со сирова …

Повеќе »

(ФОТО) Била огромна и почнала да пости: Ослабнала 30. килограми и станала „секс бомба“

Само што се вратила од одморот на Тајланд за Аманда Фишер (32) следело многу непријатно изненадување. Имено, гледајќи ги фотографиите од себе пред еден ресторан оваа Австралијанка сфатила дека всушност изгледа – огромно. Морала веднаш да направи нешто по тоа прашање и почнала да држи некои од најмодерните диети. Изненадување!Изгледала …

Повеќе »

(ФОТО) Зеленчук со „негативна“ калоричност

Храна со нулта калоричност се нарекуваат продукти на чие варење организмот троши повеќе енергија отколку што се внесува со нивната конзумација. Овие продукти не се некоја егзотична непознаница туку овошје и зеленчук кое секој ден го гледаме по пазарите и пиљарите и достапни се, практично, цела година. Конзумацијата на храната …

Повеќе »

(ФОТО) Готвач открил што јаде, секој ден, исклучително витата прва дама на Франција

Судејќи според зборовите на шефот на кујната на Елисејските полиња, Жилием Гомез, оваа бивша професорка многу внимава на својата исхрана Иако не сакал премногу да открива, Гомез раскажал дека Бригит секој ден изедува десетина порции сезонско овошје и зеленчук.Нејзиниот сопруг Емануел сепак, сакал малку појаки оброци, меѓу кои и полнети …

Повеќе »

(ФОТО) Нов РЕПТИЛ маркет во населба Лисиче во Скопје

„Рептил маркети“ е компанија со традиција од 21 година, компанија која е синоним за најдобра услуга во градот Скопје. Ланецот на маркети познати по големиот и квалитетен асортиман по разумни цени, отвори нов маркет во трговскиот центар во населбата Лисиче. Граѓаните од населба Лисиче ќе уживаат во топла и искрена …

Повеќе »

Приватна готвачка открива што навистина јадат славните „слабички“ дами – некои работи ќе ве згрозат

Бившата готвачка на глумицата Гвинет Палтроу проговорила за нејзината исхрана и оброци кои и’ ги подготвувала. Како што вели Кејт Мекалон, таа најчесто бирала „трева и зеленчук“. Познатата готвачка меѓу клиентите имала и познати од други сфери. Соработувала со Миранда Кер, Стивен Спилберг, а за Гвинет готвела додека била во …

Повеќе »

(ФОТО) Рецепт на денот: Ќебапи во „мантил“ од компири

За денес ви предлагаме еден необичен рецепт со состојки кои се омилени на нашата трпеза Потребно е: компири ќебапи пиперки, тиквички, модар патлиџан, домати зачинска сол,црн пипер, зачини по желба масло Подготовка:компирите измијте ги, излупете ги и издлабете. Издлабениот дел ставете го на страна. Компирите наросете ги со зачинска сол, …

Повеќе »