Tag Archives: здравствени проблеми

Популарниот музичар поради здравствени проблеми ненадејно ја одложил турнејата

Веста е објавена на профилот на Том Џонс на Твитер, а засега не е познато за какви здравствени проблеми станува збор. Британската поп ѕвезда Том Џонс ја одложил својата американска турнеја, која требало да започне наредната недела, поради совет на лекар. Џонс, 77. годишен пејач од Велс е познат по …

Повеќе »