Tag Archives: здравствени проблеми

ПОЧИНА АКТЕРОТ БРАНКО ЦВЕЈИЌ! Бане Бумбар не напушти на 75. години

Популарниот актер Бранко Цвејиќ не напушти на 75-годишна возраст. Тој итно бил префрлен во болница откако му се слошило на театарска проба, а иако бил стабилен, бил во многу тешка состојба и за жал, ја загубил битката. Дипломирал глума на Факултетот за драмски уметности во Белград во 1969. година и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИСТИГНУВА НА DISNEY – Новото шоу на Кардашијанки носи измами, тужби, голотија и здравствени проблеми…

Пред неколку дена беше објавен трејлерот за новата сезона на шоуто на најпознатото ријалити семејство во светот, а социјалните мрежи веднаш се вжештија од коментари за Ким и Пит Дејвидсон. Не престануваат реакциите на информацијата дека Клои Кардашијан чека уште едно дете со поранешниот партнер Тристан Томпсон. Детето ќе се …

Повеќе »

ТЕНИСКИОТ СВЕТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Рафаел Надал најавил крај на кариерата

ШПАНСКИОТ тенисер Рафаел Надал признал дека утрешниот дуел против Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос може да биде негов последен меч на Отвореното првенство на Франција. Во осминафиналето на вториот Грен слем турнир во сезоната, по голема борба во пет сета, Надал го совлада Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим. View this …

Повеќе »

Под стрес сте? Пијте ТОПЛА ВОДА! Еве кои сериозни ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ ги лекува овој напиток!

Колку и да е блуткава, топлата вода е особено здрава за нашето тело! Здрава детоксикација, испирањена синус и намалување на воспалението и општата болка низ целото тело. Ова се само некои од здравствените придобивки на топлата вода, која треба да ја консумираме секој ден, доколку сакаме да имаме силно и …

Повеќе »

Бојата на вашето лице открива дали имате здравствени проблеми

Изгледот на кожата лесно може да открие одредени здравствени проблеми. Бледило, осипот или акните понекогаш може да укажуваат на проблеми со бубрезите, белите дробови или недостатокот на одредени витамини и минерали. Бледо лице Бледата кожа се упатува на анемија или недостаток на железо, но исто така може да укаже на …

Повеќе »

Поучна приказна – До 30. години направила кариера, купила куќа со сопругот и чувала три деца: А потоа следела параноја!

апрашајте се што навистина сакате од животот сè додека не е предоцна! Саманта Чаварија од Јужен Тексас ја раскажала нејзината животна приказна, бидејќи чувствувала сериозни последици на здравјето што доаѓало од напорна работа без одмор. Таа сакала да ги предупреди луѓето со своето искуство дека големите количини на хормони на …

Повеќе »

Исчезнат е Аврам Петкоски:Последен пат е виден во понеделникот

На социјалните мрежи се споделува апелот за помош за пронаоѓање на скопјанецот Аврам Петкоски. На момчето секоја трага му се губи во понеделникот наутро, а од семејството молат за било какви информации. Случајот е пријавен и во СВР Скопје, од страна на неговиот брат С.П.(31) од Скопје. Тој пријавил дека …

Повеќе »

(ФОТО) Поради големите гради морала да даде отказ а сега ја следат 9. милиони луѓе

Линди Пелас ја прославиле нејзините огромни гради, кои и прават здравствени проблеми, но како што открила, никогаш нема да ги намали… Таа зајачица на Плејбој е позната и во спортските кругови бидејќи во УФЦ ринговите работела како хостеса. Таа работа сепак морала да ја напушти пред две години, и тоа …

Повеќе »

Бојата на вашето лице открива дали имате здравствени проблеми

Изгледот на кожата лесно може да открие одредени здравствени проблеми. Бледило, осипот или акните понекогаш може да укажуваат на проблеми со бубрезите, белите дробови или недостатокот на одредени витамини и минерали. Бледо лице Бледата кожа се упатува на анемија или недостаток на железо, но исто така може да укаже на …

Повеќе »