Tag Archives: здравје

Неколку совети како да го чувате здравјето на очите доколку цел ден гледате во компјутер

Сите ние секојдневно  половина ден минуваме гледајќи во монитор, било тоа да е на работа или дома, и слободното време го поминуваме гледајќи во друг екран – оној на телефонот. Сето тоа е многу лошо за нашите очи и вид. Сепак, со неколку едноставни промени, можете да направите многу и …

Повеќе »

7. причини зошто е добро да јадеме млад кромид?

Освен што е одличен додаток во многу јадења поради својот карактеристичен мирис и вкус, младиот кромид е многу здрав бидејќи изобилува со витамини, минерални и антиоксиданси. Содржи витамини А, Ц, К, како и витамини од групата Б. 1. Со оглед на фактот дека е сиромашен со калории, тој е одличен …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју: Фани Коровешовска: Хроно девојка која истопи 54 килограми и ужива во животот!

Фани Коровешовска е обична девојка на 35. годишна возраст, дипломиран и магистриран правник, вработена, забавна. Девојка што го сака и живее животот сто на саат, а од неодамна и ХРОНО ДЕВОЈКА… Среќна е кога е окружена со луѓе, ужива да се дружи, си ја сака работата, едноставно му се радува на …

Повеќе »

(ФОТО) Чиа семе за моќен почеток на денот

Од расположението кое го имаме наутро ни зависи целиот тек на денот. Постои начин со кој ќе го започнете денот на поинаков начин, полни со енергија и добро расположение. Комбинацијата на куркума и црн пипер го активира хормонот за среќа, а кога ќе додадете сок од лимон ќе направите еден …

Повеќе »

Оцет од јаболко во служба на убавината: 10. помалку познати примени на течноста вредна како злато!

Само едно шише од овој фантастично ферментиран оцет може да влијае на се – од перут до изгореници Оцетот од јаболко е сигурно една од најславните бјути состојки последните неколку години. На социјалните мрежи, буквално сите, од познатите до топ експерти за убавина, често и отворено зборуваат за тоа зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Урбан блок“:Кои се најновите тренди парчиња за совршен деловен изглед

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – Како најлесно да го затегнете и да му дадете послаб облик на вашето лице – Зошто е важна физичката активност за здравјето на секој човек, и колку во просек е доволно да сте физички активни за оптимално здравје – Кои се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Филипини или градот на љубовта, која би била ваша следна дестинација?

Урбан Блок ќе Ви помогне да одлучите, ќе Ве научи како да се грижите за Вашето здравје и да бидете убави! Еве што ќе гледате во новото издание оваа сабота: – остеопороза: како да ја препознаете, што претставува и кое е решението – Што ги прави Филипините вистински рај на …

Повеќе »

Детален годишен хороскоп за 2018.година

Првата половина од годината планетата Уран конечно ќе помине од знакот Овен во знакот Бик за во втората да започне владеењето на планетата Сатурн која ќе доминира во знакот Јарец. Фокусот оваа година е ставен на земјените знаци кои ќе се придвижат кон собирање на поголеми знаења, амбиции и остварување …

Повеќе »

12. најдобри земји за живот

Обединетите нации го објавиле годишниот Извештај за хуман развој кој опфаќа податоци за тоа каде луѓето живеат најдолго, каде најздраво, со други зборови, станува збор за земји кои се најпогодни за живот. Обединетите нации испитувајќи податоци од 200. земји направиле листа на основа на неколку категории вклучувајќи ја финансиската ситуација, …

Повеќе »