Tag Archives: здрав

(ФОТО) Бил здрав, животот бил пред него – а умрел од ковид!

Случајот со младиот спортист Чад Дорил најдобро зборува за тоа колку е подмолен Ковид 19. Тој бил совршено здрав, но ја загубил битката со вирусот. Чад Дорил, студент на Државниот универзитет „Алапачијан“ во Бун, Северна Каролина, бил во совршена форма. Имал само 19. години. Тој бил висок и слаб. Играл …

Повеќе »

Ви донесуваме рецепт за леб во кој ќе можете да уживате без грижа на совест

Сакате да се храните поздраво, но животот без леб ви се чини невозможен? Дефинитивно спаѓате во повеќето луѓе кои се навикнати да конзумираат пекарски произвори на дневна база. Сепак, лебот не мора нужно да биде направен од бело брашно и да предизвика грижа на совест со секоја изедена кришка. Ви …

Повеќе »

(Рецепт) Направете сами лосион кој ги отстранува флеките од лицето

Направете домашен и ефтин лосион кој ги брише флеките од лицето. Состојки: 100 мл сок од лимон 2 лажички магдонос 150 мл дестилирана вода 50 мл 70 – процентен алкохол Подготовка:листовите магдонос иситнете ги и ставете во тегла со капак, полијте со алкохолот и дестилираната вода. Убаво протресете, затворете и …

Повеќе »

Исчезнат млад скопјанец: Последен пат е виден вчера кај „Беверли“…

Исчезна уште едно младо лице, во најубави години…Маж на возраст од 35. години последен пат бил виден вчера околу 14.- 15. часот кај трговскиоит центар „Беверли хилс“… Исчезнато е лицето Горан Атанасовски од Скопје. Истиот има 35 години. Последнни информации кои ги има семејството е дека е виден вчера помеѓу …

Повеќе »

(ФОТО) Здрав чоко крем од само три состојки

Рецептот е од Џенана Хањалиќ – Зимиќ која го подготвува за своите деца. После овој рецепт повеќе нема да имате изговор да купувате готови чоко кремови… Состојки: 4 лажици какао прав 1/4 шолја (од 200 г) мед 1/4 шолја таан Подготовка: прво измешајте ги медот и таанот убаво да се …

Повеќе »