Tag Archives: здолниште

(ФОТО) Може да купи што сака, а се појавила во здолниште од 1.200 ДЕНАРИ: Кејт Мидлтон сака модни класици, и не и е грижа колку чинат

Поради ваквиот однос кон модата, ја нарекуваат „штедлива принцеза“. Кејт Мидлтон, која е позната по љубовта кон модата и безвременскиот стил, редовно носи парчиња од брендови достапни за секого, а ова здолниште сигурно ќе стане едно од најбараните парчиња оваа сезона. Обожавателите на модата забележаа здолниште во популарниот принт на …

Повеќе »

(ФОТО) Дали барате секојдневна елеганција? Стајлингот на Кејт Мидлтон е одлично решение – МИДИ здолниште најдобро се носи на овој начин 

Кејт Мидлтон во комбинација на облека со која нема грешкаКејт Мидлтон и принцот Вилијам го посетија Јужен Велс, место кое има посебно место во нивните срца бидејќи таму ги поминаа првите две години од бракот.– Овој остров беше нашиот прв заеднички дом, и секогаш ќе биде исклучително посебно место за …

Повеќе »

(ФОТО) Дали и понатаму ви е секси: Бред Пит прошетал по здолниште на црвениот тепих!

Бред Пит прошетал по здолниште по црвениот тепих во Берлин, на проекцијата на неговиот нов филм, Bullet train.Носел здолниште до колена и сако во иста боја, како и розова кошула. Необичниот аутфит го надополнил со чизми и очила.Здолништето на Пит открило и некои од неговите тетоважи на нозете – лице …

Повеќе »

ОВА Е ФОТОГРАФИЈАТА ЗА КОЈА ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ: На матура дошол во ЦРВЕНО ЗДОЛНИШТЕ, а реакцијата на неговата мајка е ХИТ на социјалните мрежи!

Корбен има 16 години и живее во Норфолк, Англија. Со модното издание во кое ја прослави матурата воодушеви многумина на социјалните мрежи. „Кога имаше 12 години, син ми ми кажа дека би сакал да оди на матура во здолниште. Четири години подоцна го остваривме тоа. Неописливо сум горда на него …

Повеќе »

(ФОТО) „Must have” парчиња ова лето: Се вклопуваат во секоја комбинација, а се во плакарите на сите трендсетерки и инфлуенсерки

Се ближи летото и времето за одмор – ви носиме листа на парчиња кои мора да се најдат во вашите куфери Актуелните трендови доаѓаат и си одат – некои парчиња носиме неколку пати и тие веќе стануваат старомодни, додека други стануваат безвременски класици. Кога се пакуваме за на море или …

Повеќе »

(ФОТО) Наставниците во Шпанија носат здолништа за поддршка на ученик кој е избркан поради тоа

МАШКИТЕ наставници и професори во Шпанија носат здолништа во училниците и на тој начин се борат против родовите стереотипи. Наставниците низ целата земја се приклучиле на движењето #laropanotienegenero (облека без пол) откако минатата година еден ученик бил избркан од училиште затоа што носел здолниште. Мануел Ортега бил меѓу последните кои …

Повеќе »

(ФОТО) ИТАЛИЈАНЕЦОТ ДАМИЈАНО СО НАЈНОВАТА ФОТКА ПОВТОРНО ШОКИРА: Победникот на „Еровизија“ го „запалил“ Инстаграм!

Дамијано Давид, член на групата „Манескин“, кој победи на „Евровизија“ оваа година, го „запали“ Инстаграм со најновата фотографија Пејачот објавил фотографија на која, без маица, позира во карирано здолниште, а потоа следуваат коментари. Овој пост собра милион лајкови за само осум часа.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон прошетала во здолниште од „Зара“ кое моментално чини 600. денари

ВОЈВОТКАТА од Кембриџ во еден ден успеала да воодушеви во дури две стилски изданија. Откако со својот прв аутфит се лансирала во седумдесеттите години на минатиот век, се преслекла во црна ролка и плисирано здолниште со леопард принт кој го потпишува, верувале или не, популарниот хај-стрит бренд, „Зара“. За да …

Повеќе »

(ФОТО) Скромната Јелена Ѓоковиќ: Носи едноставни и ефтини здолништа

Сопругите на најпознатите тенисери во светот не се разликуваат само со начинот на однесување туку и со својот стил на облекување. И’, додека Мирка е секогаш стокмена и елегантна па макар била и на тениски меч, Јелена Ѓоковиќ се однесува малку послободно кога станува збор за облеката. Па, така во …

Повеќе »