Tag Archives: збогување

(ВИДЕО) Морничаво: Пеле се простил од семејството

Познатиот бразилски фудбалер Пеле во болница се простил од семејството. Се’ помалку има надеж дека здравствената состојба на славниот бразилски фудбалер Пеле ќе се подобри. Тој веќе две години се бори со ракот на дебелото црево, а поради влошување на ситуацијата се простил од семејството во болница, што можете да …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ИГРА ГЛАВНИОТ ЛИК – Елен Помпео по 19 сезони се збогува со „Вовед во анатомија“ и сподели емотивна порака

Американската актерка Елен Помпео, која се прослави со улогата на Мередит Греј во серијата „Вовед во анатомија“, по 19. долги сезони на снимање реши да се прости од овој проект, а по тој повод испрати и емотивна порака до своите обожаватели.  Серијата со оригинално име „Grey’s Anatomy“, која се емитува …

Повеќе »

ГОТОВО Е – КРАЈ НА ЕДНА ЕРА! ЛИОНЕЛ МЕСИ НАЈАВИЛ ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВА: „Нервозен сум, но одлуката е донесена!“

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот, Лионел Меси, најави дека Светското првенство во Катар ќе биде последно во неговата кариера. За Меси тоа ќе биде петто Светско првенство, а во претходните четири обиди не успеа да го освои трофејот. Најблиску до тоа беше во Бразил во 2014. година …

Повеќе »

СЕ ЗБОГУВАЛЕ ОД НЕА – Семејството на актерката Ен Хеч: „Не очекуваме да преживее“

Членовите на семејството на актерката Ен Хеч, која минатата недела доживеа тешка сообраќајна несреќа, сметаат дека таа нема да преживее. „За жал, мозокот и е оштетен и таа е во кома. Не веруваме дека ќе може да преживее. Одамна одлучила дека сака да ги донира органите по нејзината смрт. Моментално …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНА ОДЛУКА – Крај на една голема спортска приказна: Серена Вилијамс става крај на тениската кариера

Тенисерката Серена Вилијамс, освојувачка на 23. Грен слем титули во кариерата и една од најголемите спортистки на сите времиња, по УС Опен најави крај на кариерата, велејќи дека ќе се „одвои“ од спортот. Американката истакнала дека сака да се фокусира на други работи кои и се важни во животот, но …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕФИНИТИВНО ДОНЕЛА ОДЛУКА – ГОЛЕМАТА АКТУРСКА ЅВЕЗДА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД РАБОТА, А ЗА ТОА ИМА СИЛНА ПРИЧИНА: Целосно сум прегорена! Не можам повеќе! Цел свет е во шок!

Во големото интервју што го даде за „The Hollywood Reporter“, Сандра Булок објави дека се повлекува од актерството. Не знае колку ќе трае тој период на мирување или привремено пензионирање, но веќе ја радува помислата на тоа, бидејќи смета дека е дојдено време за полесен деловен распоред. Булок претходно најави …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРА ЖЕНА – ВОДИТЕЛКА НАПИШАЛА ПРОШТАЛНО ПИСМО НА ЛЕВАТА ДОЈКА: Неодамна дознала дека боледува од рак, а нејзината ХРАБРОСТ е инспирација за многумина!

Популарната водителка, на која неодамна и било откриено дека има тумор од шест сантиметри, напишача отворено писмо и му се заблагодарила на своето тело, а со нејзините зборови предизвикала насмевка на лицата на многумина! Водителката на Би-Би-Си, Џулија Бредбери напишала проштално писмо до левата града, бидејќи оди на мастектомија поради …

Повеќе »

Чиро Блажевиќ тешко болен: „Збогум, немам што повеќе да кажам!“

Прославениот фудбалски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ (86) е тешко болен и тоа го откри по покана на словенечкиот Спорт клуб. Блажевиќ беше поканет да даде коментар за претстојниот натпревар помеѓу Словенија и Хрватска во квалификациите за Светското првенство во Катар (7. септември, Сплит). „Немам што повеќе да кажам, не знам …

Повеќе »

Познатиот музичар Брајан Траверс починал после долга борба со рак на мозокот

Саксофонистот и текстописец Брајан Траверс починал на 62 -годишна возраст по тешка битка со рак на мозокот. Тој беше еден од основачите на британскиот реге бенд UB40 од Бирмингем. Веста беше објавена на официјалниот профил на групата на Твитер. Музичарот починал на 22. август во неговата куќа во Мозли. Брајан …

Повеќе »