Tag Archives: затвореник

(ФОТО) ШТОМ ПРИСТИГНАЛ ВО ЗАТВОР ПЕДОФИЛ УНАКАЖАН ОД ТЕПАЊЕ: Претепан после само неколку секунди – го чекаат пластични операции!

ПЕДОФИЛ кој признал дека киднапирал и силувал тринаесетгодишно девојче во Лондон, ќе мора да подлежи на пластична операција откако бил нападнат во рок од неколку секунди по пристигнувањето во затворот. Кадијан Нелсон (27) се изјаснил за виновен за киднапирање, силување и закана со убиство во понеделникот, а неколку часа подоцна …

Повеќе »

КАРМА – Познатиот давител од Калифорнија го задавиле во затвор

Сериски убиец од Калифорнија, за кој се верува дека задавил и силувал најмалку седум жени, е задавен во државниот затвор, соопштија вчера официјалните лица. Чуварите во неделата забележале дека Роџер Рис Кибе, 81, познат како „Странец I-5“ од 1970-тите и 1980-тите, не одговарал на повиците. Покрај него бил неговиот 40-годишен …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо признал: Јас сум „затвореник“ но на моите бебиња!

Шпанските медиуми продолжуваат со своите напади на најдобриот фудбалер на светот, но не во врска со неговите лоши игри, туку… Шпанскиот весник „Ел Мундо“ не престанал да пишува дека Роналдо треба да оди во затвор поради даночното затајување… Кристиано Роналдо брзо одговорил на прозивката на шпанскиот весник „Ел Мундо“ дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најголемиот хит на починатиот Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

Популарниот пејач Тоше Проески трагично настрада на 16. октомври 2007. година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите. Зад Тоше останаа бројни песни, а многу од нив останаа како хитови на целиот Балкан. Сепак една од најкарактеристичните песни е „Соба за тага“. Текстот …

Повеќе »