Tag Archives: заштита

(ФОТО) Кучето цело време било покрај исчезнатото девојче во Црна Гора: И ги лижело раните и ја топлело!

Исчезнатото осумгодишно девојче Кјара од Црна Гора е пронајдена во канал во шумата, откако случајно ја забележал еден од многуте волонтери кои се вклучиле во потрагата. Кјара не била сама. Кучката Шарлот цело време била покрај неа, го чувало девојчето и ја топлело. Таа и ги лижела раните на рацете …

Повеќе »

Отстранува непријатни мириси, одличен пилинг…како се можеме да го користиме ТАЛОГОТ ОД КАФЕТО

Ако тоа е вашиот омилен утрински пијалок, веројатно барем еднаш сте размислиле дали е можно некако да се искористи неговиот талог. Ви откриваме неверојатни начини да го искористите талогот од кафе, поради што овој црн пијалок ќе го обожавате уште повеќе. Пилинг за тело Можете да користите талог од кафе …

Повеќе »

ПОДАТОК ШТО ОХРАБРУВА: Вакцинираните со „Фајзер“ кои ја прележале болеста имаат шест пати поголема заштита од оние кои не примиле вакцина!

САМО една доза од вакцината Фајзер покренува имунолошки одговор сличен на оној генериран од организмот по инфекцијата и обезбедува заштита од различни соеви на вирусот за луѓето кои прележале ковид 19, покажуваат резултатите од студијата објавена денес во Велика Британија. Студијата вклучила 237 лица и заклучено е дека оние кои …

Повеќе »

КОГА ЛОШО СЕ ЧУВСТВУВАТЕ И ГЛАВАТА ВИ Е ПОЛНА СО МИСЛИ НАПРАВЕТЕ 1. РАБОТА: Едноставен ритуал за добро здравје, мир и среќа!

Како да се ослободите од негативните и опсесивните мисли – направете 1. прекрасна и едноставна работа за вашето здравје … Одете во шума! Во шумата владее мир – исцелувачка тишина, придружена со инспиративни звуци на природата. Во шумата има мирис – свежина што ја чисти енергијата и го смирува нашиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тато ја избричил брадата – реакциите на неговите близначки се непроценливи

Урнебесно видео од девојчињата кои не го препознале татко им бидејќи ја избричил брадата, насмеа многумина. Џонатан Нормајл се решил на тој потег, но не очекувал дека близначките нема да го препознаат поради тоа. Тој објави убаво видео на „ТикТок“ во кое се појавува пред ќерките како седат на каучот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ СТРАВ ОД ЦУНАМИ БЕГААТ ВО БРДАТА: Почнала евакуација на жителите на малечките острови!

Издадено е предупредување за цунами за скоро целиот Пацифик поради силниот земјотрес што вчера по трет пат го погоди Нов Зеланд. За населението од дури 13 земји што живеат покрај крајбрежјето, наредена е евакуација во повисоките области. Наредена е и евакуација на голем број пацифички острови, каде населението побегнало на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во продавница влегла без маска па и рекле да излезе: Тогаш почнала да ги соблекува гаќите…

Муштерија која го згрозила цел свет Жена од Јужна Африка влегла без амска во продавница во Јоханесбург. Брзите работници веднаш ја опколиле од сите страни, велејќи и дека мора веднаш да го напушти објектот доколку во торбата нема маска. Жената прво протестирала мавтајќи со рацете, а потоа „се снашла“ – …

Повеќе »

КОГА БИ МОЖЕЛЕ ДА ГИ СИМНЕМЕ МАСКИТЕ: Британски научник навестил до кога ќе трае борбата со корона

Постои можност носењето заштитни маски следната зима да биде потребно во одредени услови, со цел да се продолжи со одбраната од инфекцијата со вирусот корона, изјави главниот научен советник на Владата на Велика Британија, Патрик Валенс. „Можеби ќе биде потребно следната зима да има мерки како што е носење маска …

Повеќе »

ПОСЛУШАЈТЕ ГИ СТРУЧЊАЦИТЕ – ИСТА ВАЛКАНА МАСКА НОСИТЕ СО ДЕНОВИ!? Доктор открива дека СУВА УСТА, лошиот здив и крварењето на непцата се некои од  ПОСЛЕДИЦИТЕ!

Носењето иста маска подолго време може да предизвика проблеми со оралното здравје, а некои од симптомите се сувост на устата, лош здив, па дури и болести на устата. Веќе научивме дека заштитните маски помагаат да се спречи ширењето на заразни болести, како што е вирусот Ковид 19, заштита за вас …

Повеќе »