Tag Archives: заштита

(ВИДЕО) Маж се судрил со мечка за да ги заштити своите три кучиња и сопругата

ЕДЕН маж од Флорида ги одбранил своите три кученца јазавичари од напад на мечка. Драматична снимка од домашна надзорна камера покажува како Волт Хикокс инстинктивно реагира и се фрла помеѓу големата мечка и неговите три кучиња Пиклс, Пепер и Пајпер. Хикокс аплаудирал и врескал за да ја исплаши мечката и …

Повеќе »

Студија: Две дози на Фајзер не се доволни за да се спречи омикрон, неопходна е трета!

Прелиминарните лабораториски студии покажуваат дека две дози на Фајзер можеби нема да обезбедат доволна заштита од варијантата на коронавирусот наречена омикрон, но три дози можат да го неутрализираат, соопштија компаниите во соопштението за печатот во средата. Примероците на луѓе кои примиле две дози од вакцината против Ковид покажале во просек …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка го научила својот син што да му каже на странец и со пристапот воодушевила милиони

КОГА ќе дојде време детето само да оди на училиште, родителите може да бидат загрижени. Децата ги демнат стотина опасности, а една од нив се странци кои можат да се обидат да им направат нешто лошо. Затоа мајката на Криси Вилијамс уште од мали нозе го учи својот син како …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОА СЕ ВИКА ЉУБОВ: Со своето тело го заштитил автомобилот од град

КРАТКОТО видео за рекордно време собрало бројни симпатии. Нема тука многу за што да се зборува. Бурата доаѓала, а среќниот сопственик на благородната Тојота немал подготвено скривалиште. Затоа одлучил својот лимен миленик да го заштити со она што го имал околу себе, ќебе, картон и сопственото тело. Иако видеото трае …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ – Љубовницата му го уништила бракот, пророчка му ги земала парите, а тој бара правда и 25.000 долари на суд

Американец тужи пророчка која тврдела дека, за поголем износ, може да ја отстрани магијата што вештерка, на барање на неговата љубовница, ја ставила во неговиот брак. Мауро Рестрепо тврди дека пророчка му ветила дека повторно ќе биде среќен ако и плати 5.100 долари за да направи магија. Но, откако платил …

Повеќе »

(ФОТО) Многумина ја носат оваа амајлија а не знаат што значи!

Злото око, познато во грчката култура како „мајка“ (ματι), е проклетство за кое се смета дека е предизвикано од злонамерен сјај што може да предизвика несреќа или загуба. Можеби сте слушнале како некој ви дава „зло око“ – и многу луѓе ширум светот веруваат дека тоа е повеќе од само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер Лопез на мета на залуден фан – Афлек ја штител својата мила

Афлек го оттурнал човекот од Џенифер додека пејачката се повлекла зад актерот Бен Афлек бил принуден да го задржи агресивниот обожавател на аеродромот во Венеција, кој сакал да направи селфи со актерот и неговата девојка, Џенифер Лопез.                           …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не сакала да се вакцинира па горко зажалила:„Во болницата слушав само стенкање!“

Има се’ повеќе антиваксери и невакцинирани луѓе кои се соочуваат со тешки симптоми на коронавирус. Една од нив е ТикТокерката Александра Бланкенбилер од Флорида, која починала од компликации на корона вирусот само девет дена откако била примена во болница. Пред да почине, таа објавила видео од болничкиот кревет во кое …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ИМА СЕ МОЖЕ: Турскиот актер Бурак Озчивит купува нова вила

Старата куќа на познатиот актер Бурак Озчивит се најде на патот на пожарите во Турција ова лето. Оваа година Турција го помина едно од најлошите лета во својата историја кога станува збор за шумски пожари. Дури и добро познатиот актер, БуракОзчивит, делумно беше жртва на оваа еколошка катастрофа. По завршувањето …

Повеќе »