Tag Archives: заштита

(ФОТО) ПОДОБРО ДА СЕ СПРЕЧИ ОТКОЛКУ ЛЕЧИ – РОКИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Еве КАКО Силвестер Сталоне се ШТИТИ себе!

Силвестер Сталоне бил виден во една аптека како купува разни домашни лекови, за да во моментот кога требало да плати се види дека има хируршки нараквици на рацете. На сите им било јасно дека популарниот Оскаровац избегнува директен контакт со луѓе од околината. Дека сериозно ја сфатил ситуацијата и совети …

Повеќе »

(ФОТО) Пет совети на најславниот дедо на Балканот против коронавирусот!

Познатиот пензионер, дедо Тони, со вистинско име Талјат Селмани (83) тврди дека короновирусот како и останатите болести не одат на луѓе кои вежбаат, медитираат, престојуваат во природа и го слушаат своето тело… „Вирусот не постои. Тоа е само политика за да се’ се распродаде. Оној кој вежба и работи на …

Повеќе »

(ФОТО) Ново понижување за Меган и Хари: Неочекуваната одлука на владата сите ги изненадила!

Канада одбила да го плаќа обезбедувањето за Меган Маркл и принцот Хари, како и на нивниот син Арчи, откако се преселиле во таа земја и отстапиле од кралските должности. „Канаѓаните одлучија дека после 31. март повеќе нема да плаќаат за новното обезбедување, а тоа се смета за понижување на славната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џастин Бибер се расплакал поради Били Ејлиш:„Сакам да ја заштитам…“

СИТЕ фанови на Били Ејлиш знаат дека таа е „луда“ по Џастин Бибер, а сега станало јасно дека и таа нему, во најмала рака, му е мила. Имено, Бибер во едно интервју кое го дал за Apple’s Music, додека говорел за помладата колешка се расплакал. Вели дека сака да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова село е толку важно што заштитата од пожари е ПОСЕБНА АТРАКЦИЈА!

Во селото се наоѓаат скоро 40. куќи со кровови од слама, во кои луѓето сеуште живеат и работата. Селото е толку културно важно што во него изградиле посебе систем во случај на пожар… Прекрасното село Кајабуки но Сато се наоѓа во оддалечената рурална област Мијами, Јапонија. Внимателно го пазат затоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче (6) го спасила целото семејство од пожар – сите спиеле!

Семејството Карлбон се наоѓало во длабок сон во нивниот дом во Њу Џерси кога нивните животи се смениле за само неколку застрашувачки моменти. Џими, таткото и неговите две деца, Хантер (2) и Маделин (6), спиеле горе. Нивната мајка заспала на софата. Околу 2 часот наутро, Маделин се разбудила бидејќи почувствувала …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА СЕ ШТИТИ ПАРК: На – 27. степени се обединиле и протестирале против уништување на паркот!

Жителите на Сургут во Сибир се држат за раце за да спречат уништување на паркот поради изградба на автобуска станица. Денес, на темпертура од – 27. степени.

Повеќе »

(ВИДЕО) Работниците во оваа државна канцеларија носат кациги на работа – Причината е навистина многу тажна!

РАБОТНИЦИ во државни канцелариите во индискиот град Банда (Утар Прадеш) неодамна привлекоа големо внимание на Интернет за носење шлемови за мотоцикли за да спречат повреди на главата во случај на пропаѓање на покривот врз нив. Фотографиите на вработените во одделот за електрична енергија кои работат во нивната канцеларија Банда кои …

Повеќе »