Tag Archives: заштита

(ВИДЕО) Работниците во оваа државна канцеларија носат кациги на работа – Причината е навистина многу тажна!

РАБОТНИЦИ во државни канцелариите во индискиот град Банда (Утар Прадеш) неодамна привлекоа големо внимание на Интернет за носење шлемови за мотоцикли за да спречат повреди на главата во случај на пропаѓање на покривот врз нив. Фотографиите на вработените во одделот за електрична енергија кои работат во нивната канцеларија Банда кои …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ДРАМИ – ЈА АМПУТИРАЛА НОГАТА ЗА ДА СИ ГО СПАСИ ДЕТЕТО: Жртва е на лице кое ПИШУВАЛО ПОРАКИ ДОДЕКА ВОЗЕЛА а направила се да го спаси животот на својата НЕРОДЕНА ЌЕРКА!

Кејтлин Коннер (29) од Тексас се возела со својот тогашен сопруг Џејсон, на мотор, кога во нив удрил автомобил.Жената зад воланот пишувала пораки додека возила и не ги ни видела. Конер била пренесена во болница со сериозни повреди на нозете, скршени коски на ногата и сериозни рани од лизгањето по …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Викале на Џенифер Лопез и ја навредувале со транспаренти – пејачката не знаела како побргу да избега!

Никој не наслутувал што и се подготвува на пејачката таа вечер Кога тип топ средена во стилот на златна дива зачекорила по црвениот тепих на филмскиот фестивал во Торонто, Џенифер Лопез очекувала сè, освен скандалот во кој се нашла! Отпрвин, сè изгледало нормално – латинската пејачка позирала насмеано и самоуверено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Станала хит – СО ОВАА СУПЕРБАБИЧКА НЕМА ЗАФРКАНЦИИ: Во продавницата влегол крадец и мислел дека ќе му биде лесно со 82. годишната бабичка, а потоа таа го извадила бастунот!

Разбојникот, кој имал за цел продавница во Велика Британија, каде работи 82-годишната продавачка Џун Тарнер, немал поим дека додека го изнесува пленот ќе биде претепан од бабата. Имено, и покрај тоа што таа е баба во поодминати години, Џун покажала дека годините навистина биле само број и не дозволила грабежот …

Повеќе »

(ФОТО) Адриана Лима ПОЗИРАЛА ГОЛА за зачувување на Амазонија

Манекенката Адриана Лима објавила две разголени фотографии од книгата Angels Limited Edition која ќе се продава на уметничкиот саем во Бразил, а од чија продажба сиот приход ќе биде преусмерен на фондот за спасување на Амазонија. 38. годишната убавица ветила дека, независно од продажбата на книгата и сама ќе донира …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВНИМАНИЕ – Дамката на лицето не и поминувала па отишла на лекар: Дијагнозата ја шокирала!

Гибсон Милер  е 24. годишна учителка од Њујорк која се шокирала кога дознала дека дамката под окото е всушност рак на кожа… Едно утро под левото око забележала светлорозева дамка која ја загрижила дури кога, ниту после после неколку месеци, не исчезнала. Поради тоа долучила да го посети својот дерматолог …

Повеќе »

(ФОТО) ИМА НАДЕЖ ЗА ПЛАНЕТАТА, НАУЧНИЦИТЕ ДОКАЖАЛЕ КАКО: Џиновска шума би ја спасила климата,а би морале да ја засадат овие земји!

Екстремните климатски промени можат да бидат спречени со садење на милијарда хектари шума, покажува студијата за климатски промени – IPCC. Истражувачите велат дека на Земјата има доволно простор да се засади шума со површина на Соединетите Американски Држави, како и дека оваа шума би имала големо позитивно влијание на климатските …

Повеќе »

(ФОТО) Вратата била затворена и тоа им го спасило животот: Пожарникари објасниле зошто е исклучително важно да го направите ова пред одење на спиење!

Пожарникарите на Њу Ферфилд, во Конентикат (САД) објавиле слики од врата од една куќа која ја зафатил пожар. Имено, од внатрешната страна вратата изгледала доста недопрено и бело, додека другата страна која била допирана од огинот, покажала големо оштетување. Се’ било потполно црно. Пожарникарите со ова сакале да ги посоветуваат …

Повеќе »

Настинките ги добиваме поради две работи:Еве како болеста „да ја исечете“ во корен!

Фармацевтот Анѓела Калмер открива ефикасен начин на заштита Веќе знаете дека треба да ги измиете рацете секогаш кога од некаде ќе се вратите дома, особено ако сте биле на подрачје каде има голема циркулација на луѓе. Сепак, на овие две јавни површини има најмногу бактерии! „Ставањето раце на пулт во …

Повеќе »