Tag Archives: заштита

(ВИДЕО) ИНОВАЦИЈА ВО ИЗОЛАЦИЈА – НЕВЕРОЈАТНО, ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА НАПРАВИЛ НОСИЛКА ЗА БЕБЕ: На транспортер за мачки го вградил ова за да безгрижно прошетаат!

Таткото на двомесечно бебе во Шангај изградил бејби носилка со систем за прочистување на воздухот за да го заштити своето бебе од инфекција на корона вирусот. Као Јунџ (30) реконструирал транспортер за мачки за да направи носилка што се затвора и има монитор за квалитет на воздухот што ја прикажува …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС: „Не само рацете и продуктите ги мијам со сапун!“

„Секој ден повторуваат ‘сапунот го убива вирусот’, и малку ‘гуглав’ да истражам. Оцетот не ги убива вирусите! Регуларно да, оцетот може да убие површински бактерии, јаболковит оцет исто така, но нема да го убијат корона вирусот. Сапунот ќе го убие!!!Во време како ова, кога царува корона вирусот, променивме многу нешта …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вирусот можеби ќе го поштеди овој млад човек поради неговиот „изум“!

Покрај невиден број луѓе кои работат од дома за да помогнат да се сузбие ширењето на коронавирусите, сè уште има такви што допрва треба да влезат во канцеларијата. Овие лица треба да бидат колку што е можно повнимателни кога се движат надвор од своите домови. Но, еден човек отишол чекор …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми Кембел подготена за коронавирусот: Се „опремила“ со превентива за да ја крене свеста за подмолниот вирус!

Луѓето ширум светот ги следат препораките за заштита од коронавирусот и набавуваат маски, очила, некои дури и заштитни костуми… Една од оние кои сериозно го сфаќаат коронавирусот е супермоделот Наоми Кембел која на нејзиниот профил на Инстаграм споделила неколку фотографии за неопходната заштита од овој подмолен вирус. Таа на аеродромот …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕРКИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУС – НА ВРАБОТЕНИТЕ ИМ МЕРАТ ТЕМПЕРАТУРА ПРЕД ДА ОДАТ НА РАБОТА: Во Москва се проверува температурата и на патниците во метро, децата во училишта…

Меѓу мерките преземени во Москва за борба против ширењето на коронавирусот е и мерењето на температурата на вработените при пристигнувањето на работа, како и на патниците во метрото. Здравствените власти наредиле и мерења на температурата на патниците на меѓународните летови на сите московски аеродроми, како и на децата во градинките …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДОБРО ДА СЕ СПРЕЧИ ОТКОЛКУ ЛЕЧИ – РОКИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Еве КАКО Силвестер Сталоне се ШТИТИ себе!

Силвестер Сталоне бил виден во една аптека како купува разни домашни лекови, за да во моментот кога требало да плати се види дека има хируршки нараквици на рацете. На сите им било јасно дека популарниот Оскаровац избегнува директен контакт со луѓе од околината. Дека сериозно ја сфатил ситуацијата и совети …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џастин Бибер се расплакал поради Били Ејлиш:„Сакам да ја заштитам…“

СИТЕ фанови на Били Ејлиш знаат дека таа е „луда“ по Џастин Бибер, а сега станало јасно дека и таа нему, во најмала рака, му е мила. Имено, Бибер во едно интервју кое го дал за Apple’s Music, додека говорел за помладата колешка се расплакал. Вели дека сака да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова село е толку важно што заштитата од пожари е ПОСЕБНА АТРАКЦИЈА!

Во селото се наоѓаат скоро 40. куќи со кровови од слама, во кои луѓето сеуште живеат и работата. Селото е толку културно важно што во него изградиле посебе систем во случај на пожар… Прекрасното село Кајабуки но Сато се наоѓа во оддалечената рурална област Мијами, Јапонија. Внимателно го пазат затоа …

Повеќе »