Tag Archives: заштита

(ФОТО) ВАКА ВО ТАЈЛАНД ГЛЕДААТ НА ИДНИНАТА ВО ОБРАЗОВАНИЕТО – Враќање во школите после корона: Децата во стаклени боксови, спијат во кутии…

На Тајланд, некои основни училишта започнале со работа по прогласувањето на пандемија на вирусот корона. Во Бангкок, едно основно училиште не сака да презема ризици. Тие обезбедиле стаклени кутии во кои биле сместени децата за да се обезбеди дистанцата. Тајланд отворил некои училишта затоа што со месеци не е забележан …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАТКО СО ТЕЛОТО ГО ЗАШТИТИЛ СИНОТ ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА: Страшна снимка од Бејрут, малечкиот преплашен од детонацијата!

ДВЕ моќни експлозии во областа на пристаништето ја потресоа либанската престолнина Бејрут, а самиот градски гувернер ја спореди сцената со Хирошима. Меѓу бројните снимки што се појавија на Интернет и го покажуваат моментот на експлозијата, се издвојува онаа на која таткото го спасил својот син. This video of a father …

Повеќе »

Водечкиот американски виролог, д-р Фаучи открива што уште, покрај заштитната маска, е потребно за комплетна заштита од Ковид-19!

„Единствено ова може да ви обезбеди целосна заштита“, истакнува д-р Фаучи. Д-р Ентони Фаучи, главниот советник во владата во САД за борбата против коронавирусот и директор на Националниот институт за алергија и заразни болести, во средата предложил Американците да размислат за носењето очила или пак „штит“ за лицето за да …

Повеќе »

(ФОТО) Бизарна тајна на најјакиот фудбалер на светот!

Фудбалерот на „Волверхемптон“, Адам Траоре се смета за најсилен играч во Премиер лигата, и пошироко. Со своите „физикалии“, тој едноставно ги победува своите противници на теренот и многу е тешко да се задржи. Тој честопати е предмет на напади на ривалските одбранбени играчи, кои се обидуваат да го запрат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОЛБА ОД СРЦЕ: Ѓоко Ѓорчев со апел да бидеме одговорни и да носиме маски!

Секој ден сме сведоци на грди бројки за заболени и починати од ковид-19 во нашата земја…. секој ден слушаме како од МЗ апелираат да се носат заштитни маски и да се држи социјалното растојание… Денес со молба и тоа молба од срце на јавноста и се обрати и нашиот популарен …

Повеќе »

(ФОТО) НА ПАМЕЛА АНДЕРСОН НЕ И Е ДОВОЛНА МАСКА: Од корона се штити на сите начини, а сите зборуваат за ОВОЈ детал!

Памела Андерсон покренала лавина коментари кога со пост на Инстаграм покажала како се заштитува од корона вирусот. Згодната русокоса, покрај заштитната маска, очигледно користи визир, меѓутоа, друг детал го привлекол целото внимание – тоа биле вртоглави високи потпетици кои ги „спарила“ со комбинезонот. Според странските медиуми, таа тргнала на лет …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка поради корона вирус прво го загубила синот, а неколку дена подоцна и ќерката

48-годишната Монет Хикс го загубила својот 20-годишен син Бајрон од последиците на коронавирусот, а потоа 11. дена подоцна, од истата болест починала нејзината 22-годишна ќерка Мајчела. „Добро се држам во текот на денот, но тоа навистина ме погодува во текот на ноќта“, изјавила Монет за Ен-Би-Си 6, додавајќи: „Јас сум …

Повеќе »

ЈАДЕТЕ ГИ ШТО ПОЧЕСТО: Овие намирници содржат моќни супстанци кои ги уништуваат клетките на рак и ја штитат кожата од УВ зраците!

Во текот на летото, овие намирници мора да бидат на вашето мени… Редовното консумирање на одредена храна може да ги намали штетните ефекти на УВ зрачењето на кожата и да го намали ризикот од меланом. Сончевите зраци се одлични, затоа што тие му обезбедуваат на организмот витамин Д, но заради …

Повеќе »

(ФОТО) И СЛАВНИТЕ ИМААТ БОЛКА – ВИКТОРИЈА БЕКАМ ПРОГОВОРИЛА ЗА ТРАУМАТА ОД ДЕТСТВОТО: Воопшто не и било лесно па ќерката Харпер ја учи да се штити како ЛАВИЦА!

Викторија Бекам во една пригода отворено зборувала за врсничкото насилство што и се случило, и истакнала дека не дозволува нејзината ќерка Харпер да помине низ вакво нешто. Според странските медиуми, таа честопати ја советува својата ќерка како да се постави и дали забележува дека нешто што не треба да се …

Повеќе »