Tag Archives: зарази

(ВИДЕО) ОВИЕ ДЕЛОВИ ОД ЕУ ПЛАНИРААТ ПОПУШТАЊЕ НА МЕРКИТЕ: „Мораме да мислиме на економијата и на психолошкиот аспект!“

Австрија, Данска и шпанската престолнина најавиле олеснување на мерките против ковид-19, иако остатокот од Шпанија и Европа воведуваат построги мерки за борба против третиот бран на инфекцијата. Австрија следната недела ќе го олесни заклучувањето и ќе премине на полициски час и ќе ги отвори училиштата, продавниците, музеите, галериите и зоолошките …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивно: Еве какво месо ни продаваат во касапниците во 21. век!

Пред празниците касапниците, како и секој петок, довезуваат нови количества месо со цел купувачите да имаат добар избор. Ај што цените се превисоки за поголемиот дел од купувачите, ниту вработените во касапниците воопшто не водат сметка за тоа како го довезуват месото во своите простории. Фотографиите се направени утрово пред …

Повеќе »