Tag Archives: замена

(ФОТО) Гери Кол го презема тимот на Гибс во NCIS, фановите не се задоволни од одлуката

Американскиот актер Гери Кол повторно се враќа во серијата „Navy CIS“, но во нова и поважна улога. Кол во серијата го игра агентот Паркер кој го презема водството над тимот откако Гибс ќе се пензионира. Во интервју за TV Insider, Кол открил некои карактеристики на неговиот лик, но истакнал и …

Повеќе »

Може да замени шеќер и сузбие кашличица: Што се’ можеме да пронајдеме во МЕДОТ?

Приказната за медот е постара отколку што мислевме. Слики во пештера во Шпанија постара од 8.000 години ја прикажува бербата на медот и оттогаш се користи за храна и медицински придобивки ширум светот. Здравствени придобивки од медот Тоа е природен производ направен од пчели, едно од најважните животни на нашата …

Повеќе »

(ФОТО) Кими заразен со корона – Кубица се враќа на патеката

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен доби позитивен резултат на тестот за корона вирус, поради што нема да учествува на трката за ГН на Холандија. Финскиот возач беше тестиран во Зандворт, и бидејќи резултатите покажале дека е заразен со корона, морал да оди во изолација. „Последната рунда тестирања пред ГН …

Повеќе »

Топ 10. намирници за хидратација во летните жештини

Првото нешто на што помислувате во топлите летни денови е чаша ладна вода. И не без причина – водата е најдобриот начин да ја задоволите жедта. Но, дали знаевте дека можете да го снабдите вашето тело со вода со помош на некоја намирница? Многу овошја и зеленчуци се идеални за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на Роналдо кога Пирло го извади последните 20 минути

Во драматичниот натпревар од претпоследното коло од Серија А, ЈУВЕНТУС го совлада шампионот Интер со 3:2 и со тоа, во пресрет на последното коло, ги задржа шансите за пласман во Лигата на шампионите следната сезона. Јуве замина на одмор со предност од 2-1, за да продолжи да се брани, особено …

Повеќе »

Намирници кои содржат повеќе калиум од бананите

Калиумот исто така има свое место на списокот на минерали потребни за нашето тело. Покрај тоа што помага во одржување на нормалниот крвен притисок, калиумот пренесува хранливи материи до нашите клетки и им помага на здравите нерви и мускули да работат. Препорачаната дневна доза на калиум кај здрави луѓе е …

Повеќе »

Напиток кој е замена за инфузија во итни случаи

Ако некому нејадејно му се слоши, и имате можност да му помогнете, не е лошо да знаете дека има пијалок што е замена за инфузија во итни случаи – кога некое лице не може да стигне до болницата. За пијалокот дознавме од студентите на Медицинскиот факултет, кои дознаа за тоа …

Повеќе »

Гвардиола си заминува од Сити: Познати двајца кандидати за негов наследник

Пеп Гвардиола е поблизу до заминување отколку да остане на клупата на Манчестер Сити. Како што одминуваше времето, а сè уште нема преговори за продолжување на соработката, се чини дека дојде време Сити да сврти нова страница. Договорот на Гвардиола истекува на лето, а пет години му се најдолгиот период …

Повеќе »

МОРБИДНО- ШТО АКО БАЈДЕН ПОЧИНЕ ПРЕД ИНАГУРАЦИЈАТА? Шок анализата на американскиот портал само што е разјаснета!

Претседателот Доналд Трамп постојано ги користеше очигледните гафови на Џо Бајден во кампањата, за време на кои, посебно, демократскиот кандидат не успеа да го дефинира местото за кое всушност се кандидираше на изборите во ноември. Американските медиуми „Кварц“ објавил твит, очигледно извинување во врска со написот под наслов „Што ќе …

Повеќе »