Tag Archives: закон за пушење

(ВИДЕО) „Еден на еден“: Законот за пушење од аголот на Жаре и Марјан

Жаре и Марјан за најавените промени во Законот за пушење… „Се е матеатика. Порано се трошеа парацетамоли а сега прашак за перење…“ Нов закон, нова кампања за пушењето…велат Жаре и Марјан… Погледнете за што се ќе дискутираат, околу пуѓењето, во емисијата: Жаре и Марјан за новиот Закон за пушење… Posted …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ – Неверојатно: Дојде животот, се врати Законот за пушење!

Само уште оваа недела , поради изборите, „Фчерашни новости“ ќе ги гледаме во 19:15 часот на „Телма“ телевизија. Веќе од следната епизода, емисијата се враќа во терминот од 20 часот. Дотогаш, еве што ви носат новите „Фчерашни новости“: – Фчерашни откриваат: Како се одвива примопредавањето на функцијата градоначалник – Неверојатно: …

Повеќе »