Tag Archives: загревање

(ФОТО) Едноставен трик за брзо варење јајца го воодушевил интернет:„Ова се’ менува!“

Ако мислевте дека единствениот начин да варите јајца во лонче е погрешен. Еден човек по име Стефан во Фејсбук групата Subtle Asian Traits објави фотографии од иновативен начин на  варење јајца – во бокал за топлење вода. Стефан едноставно ставил неколку јајца во својот прозирен бокал за топлење вода и …

Повеќе »