Tag Archives: загреб

(ВИДЕО) НЕ СЕ СИТЕ ЗА СЕЛФИ – БЕРЛУСКОНИ ПОЗИРАЛ ВО ЗАГРЕБ ПА ПАДНАЛ: Итно префрлен во болница во Милано!

Поранешниот италијански премиер, осумдесет и тригодишниот бизнисмен, Силвио Берлускони, сопственик на холдинг-медиумите „Финивест“, бил пренесен во четвртокот со авион на компанијата од Загреб во Милано од Загреб, каде паднал и се повредил. Тој веднаш бил пренесен во приватната клиника Мадонина – Богородица, каде била отфрлена првата претпоставка дека го скршила …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Македонско девојче“ ечеше во Загреб: Нашето девојче секаде најубаво и најопеано!

Навистина, барем за сите Македонци, не треба да се говори и пишува за нашиот фолклор, за убавите песни кои го освојуваат светот…но секогаш ни е мило кога ќе слушнеме за некој нов настан… За некое ново и успешно презентирање на македонскиот фолклор… Едно од последните е претставување на Македонскиот фолклор …

Повеќе »

(ФОТО) Наближува невреме: Загреб „изрешетан“ со молњи, Белград предупреди за големо невреме…

Хрватската престолнина синоќа била погодена од силно невреме проследено со молњи, силен дожд и град. Во попладневните часови до доцна вечерта Загреб бил зафатен од силно невреме кое ја погодило Славонија и околината каде што, како што пренесуваат локалните медиуми, паѓал град со големина на голф топче. На “Severe Weather …

Повеќе »

(ФОТО) Поради страв од сиромаштија Бреговиќ „тежок“ 36. милиони евра во недвижности: Има околу 30. куќи и станови!

Секоја вила на Горан Бреговиќ е проценета на барем 1. милион евра. Музичарот ги „накупувал“ поради страв од сиромаштија: мајка му го оставила кога имал 16. години… Горан Бреговиќ (69) е сопственик на 30. инна недвижности. Тоа се главно луксузни вили, а поседува и станови и гарсониери. Неговото богатство во …

Повеќе »

(ФОТО) Вардар повторно во финалето на СЕХА лигата:Денес против Загреб за титулата!

Вардар по седми пат ќе игра во финалето на СЕХА Газпром лигата откако го победи Мешков со 25-23. Утрешен ривал на Вардар во финалето е тимот на ППД Загреб. Вардар заврши половина од работата на Ф4 турнирот на СЕХА Газпром лигата победувајќи го Мешков со 25-23 (14-10). Со овј триумф …

Повеќе »

(ФОТО) Вардар на гости „го згази“ Загреб: Се насмевнува четирифиналето на ЛШ

На гостувањето во Загреб нашите момци славеа убедливо со 27-18 во првиот осмина-финален меч од ЕХФ Лигата на шампионите против ППД Загреб. Реваншот е во сабота во Скопје. Македонскиот машки ракометен првак „Вардар“ со една нога е во четвртфинале од Лигата на шампиони откако синоќа славеше на гостувањето кај Загреб …

Повеќе »

Вардар вечерва против Загреб во „пеколот“ на Арена

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 20:30 часот гостува на ППД Загреб во првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите. Двата тима во европските купови се сретнале десет пати. На последните четири натпревари од Лигата на шампионите, „црвено-црните“ запишаа 3 победи. На вкупно четири натпревари, македонскиот тим победувал, а петпати …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Јованова после две години покажа фотки од свадбата!

Ја гледаме во „Преспав“ каде во секоја епизода ги воодушевува тв гледачите како Јелена рецепционерката и ни ги покажува нејзиниот хумор, но приватниот живот и понатаму е под превезот на тајни, но… View this post on Instagram #2night #2morrow #7PM #TV24 #prespav #jelenarecepcionerkata #jelenajovanova #enjoy #👀📺🎬 A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Македонско девојче“ одекнува на адвентот во Загреб!

Во Загреб започна годинешниот Адвент а на многуте сцени била изведена и „Македонско девојче“… За тоа информираше Никола Ефтимов кој на својот профил на Фејсбук го постави видеото… „Видеово го добив пред неколку минути од Загреб. Релаксирано за Адвент со Македонско девојче“. И’, навистина кој би останал рамнодушен после вакво …

Повеќе »