Tag Archives: заеднички живот

ЗАЕДНИЧКИОТ ЖИВОТ може да биде чекор до БРАК или до УНИШТУВАЊЕ: Кога е ВИСТИНСКОТО време да го направите тоа?

Пред да се одлучите за некој голем чекор како што е заедничкиот живот, постојат прашања и дилеми кои треба да ги решите, за да не се одрази на вашиот однос со партнерот. Познато е дека врската на секој пар минува низ неколку фази, а како најсериозна се смета одлуката за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во врска со бившата и новата девојка: Рутина без љубомора

Кевин Весли (39) од Северна Каролина ја запознал својата поранешна сопруга Џејми Тени (39) во црквата во која двајцата оделе како тинејџери. Тие имале по само 20. години, кога се венчале по два месеци врска, но по 13 години брак, Кевин не бил задоволен… Тие редовно се карале, па наскоро …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ГЕСТ – МИЛИОНЕР ВО СВОЈОТ ДОМ ПРИМИЛ ДВАЈЦА БЕЗДОМНИЦИ: Една година подоцна ја раскажале нивната неверојатна приказна!

Откако со децении живеејле на улиците на Калифорнија, Грег и Мари добиле понуда од локалниот бизнисмен Тери Мекгрет да живеат со него во неговиот дом од 4. милиони долари. Двојката, која едвај врзувала крај со крај, никогаш не можешлада претпостави дека ќе се најдат во луксузната населба Пиедмонт. После една …

Повеќе »

(ФОТО) Само таа го може тоа: Под ист покрив живее со таткото на своите деца но и’ љубовникот

Пред два дена во Берлин започнал филмскиот фестивал попознат под Берлинале, но вниманието го привлекла секогаш атрактивнта и естравагандна глумица Тилда Свинтон. Поточно, станува збор за нејзиниот необичен љубовен живот бидејќи дотичната живее во шкотското гратче Наирн со невенчаниот сопруг Џон Брн (78) со кого има близнаци но и со …

Повеќе »