Tag Archives: забрана

(ВИДЕО) КОНФЛИКТ СО СЕМЕЈСТВОТО – Принцот Хари поради обвинувањата во мемоарите би можел да биде исфрлен од крунисувањето на кралот Чарлс

Принцот Хари би можел да биде исфрлен од официјалниот протокол на крунисувањето на кралот Чарлс, пишуваат британските медиуми. Причината за тоа се голем број „скандалозни“ откритија од неговите неодамна објавени мемоари. Во својата нова автобиографија наречена „Spare“, Хари упатил низа тврдења и обвинувања против својот брат и татко, нарекувајќи го …

Повеќе »

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Млада мајка на четири деца објавила видео на својот TikTok профил во кое ја покажува реакцијата на нејзиниот сопруг на „предизвикувачкиот“ аутфит во кој таа планирала да излезе на пијалок со пријателите. Сисмаи Авелар од Калифорнија отишла кај својот сопруг во тесни фармерки и горен дел што го открива стомакот. …

Повеќе »

НА РИКИ МАРТИН МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 50. ГОДИНИ ЗАТВОР: Пејачот е обвинет за инцест, внукот тврди дека биле во врска седум месеци!

Познатиот пејач Рики Мартин е обвинет за инцест од неговиот 21-годишен внук и може да се соочи со казна затвор до 50. години доколку биде прогласен за виновен. На пејачот му е изречена забрана на приоѓање поради инцидентот со семејно насилство во Порторико на почетокот од овој месец, но идентитетот …

Повеќе »

(ФОТО) Ја надминал дозволената брзина за 110 км/ч – одземено му е Ламборџини

Конфискацијата на возила е се’ почеста казна што ја користи полицијата во многу делови од светот. Последниот пример доаѓа од Канада. Тој е доста спектакуларен бидејќи станува збор за исклучително скап италијански автомобил. Случајот го пријавила канадската полиција од Јорк. Ова е регион познат по својот рестриктивен пристап кон возачите …

Повеќе »

Путин и забранил на ќерка си да го слави роденденот – се плашел од еден нејзин потег!

Владимир Путин ја казнил ќерка си и ја спречил да отпатува во странство, каде сакала да го прослави роденденот, јавуваат странските медиуми. Наводно тоа го направил од страв дека Марија Воронцова нема да се врати во Русија. „Путин одговори со категорично одбивање и ги зајакна мерките за заштита на неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Борба за секое дрво: Реагирајте! Редовно! Борете се!

Во населбата Аеродром во Скопје било во тек сечење на дрва, без објаснување, но граѓаните негодуваат и се борат за секое дрво на свој начин! „Ова дрво денес не беше пресечено бидејќи еден обичен граѓанин застана до него и им кажа на луѓето дека не дозволува да биде исечено и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вил Смит се огласи откако Академијата му забрани пристап до Оскарите на 10. години

ВИЛ СМИТ накратко ја коментираше за Си-Ен-Ен одлуката на Академијата да му забрани пристап до сите нивни настани, вклучително и Оскарите, во следните 10. години. Ја прифаќам и ја почитувам нивната одлука“, рекол тој. Да потсетиме, Академијата попладнево излезе со соопштение за дисциплинската мерка донесена на седница на УО. „Комисијата …

Повеќе »

ДОСТА ИМ Е ОМРАЗА И ПОВИЦИ НА НАСИЛСТВО: Во Русија стапи на сила забраната на пристап до Инстаграм

Забраната за пристап до социјалната мрежа Инстаграм во Русија стапи на сила на полноќ по локално време. Роскомнадзор побара да се блокира пристапот до оваа социјална мрежа поради повиците за насилство врз Русите, во светло на настаните во Украина. Роскомнадзор одлучи да го блокира Инстаграм поради пријавеното ширење говор на …

Повеќе »

НИШТО од Богојавленското капење на ПУТИН: Рускиот претседател ги послушал препораките на црковните претставници!

Рускиот претседател Владимир Путин денеска на празникот Богојавление нема да се нурне во ледената вода поради пандемијата на корона вирусот, изјавил портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Путин ги послушал препораките на претставниците на црквата и нема да оди на Богојавленското капење – пренесува РИА Новости. Путин традиционално се нурнува во …

Повеќе »