Tag Archives: забоболка

Лечи забоболка, ги раствора камењата во бубрезите, може да ги убие клетките на ракот: Зачин со кој треба да се биде внимателен

Мускатното оревче во поголеми количини делува како халуциноген лек, не смеете да консумирате повеќе од 2 грама дневно. Мускатното оревче е богато со антиоксиданси, кои штитат од развој на хронични болести и имаат антиинфламаторно дејство. Имаат и силно антибактериско и аналгетско дејство, па затоа тинктурите кои го содржат овој зачин …

Повеќе »

ПРИРОДНО – 6. неочекувани лекови за ЗАБОБОЛКА: Сите ги имаме дома и многу помагаат!

Природно решение за забоболка. Ако сте имале забоболка барем еднаш, знаете колку може да биде тешко. А во тоа време, сè додека не одите на стоматолог, можете да си помогнете со домашни лекови кои можат да ја намалат забоболката. Каранфилче Каранфилчето содржи лековито масло кое успешно ја елиминира болката. Џвакајте …

Повеќе »

(Рецепт) СИГУРНО ДЕЛУВА – Природен лек кој ги елиминира сите болки: Ослободете се од забоболка за 30 секунди!

Дознајте како можете да се ослободите од упорната забоболка на природен начин, без да одите кај стоматолог… Забоболката е една од најнепријатните болки што сите сме ги искусиле барем еднаш во нашите животи. Акутната болка иритира и целосно се меша во нашите секојдневни животи, а особено сега кога трае пандемијата …

Повеќе »

(ФОТО) Ракија: 10. здравствени проблеми кои моќниот пијалок „ги брка“ побрзо од лекови

„Напиј се малку ракија, ќе ти биде подобро“, е реченица која сигурно сте ја слушнале барем еднаш во животот. Добрата стара ракија на нашите простори се смета за национален пијалок, а приказната за нејзината лековитост се пренесува од колено на колено. Сливовата и лозовата се најпознати ракии, а како што …

Повеќе »