Tag Archives: заби

(ВИДЕО) Бебе родено со заби, лекарите во неверување

Мајка од Канзас Сити во Соединетите Држави на нејзиниот профил на Тик Ток сподели видео од нејзиното преслатко бебе како спие. Ништо необично и вредно за спомнување, додека на видеото не се види како новороденото бебе зева и го открива редот бели заби со кои е родено, што е многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ ВИДЕО – Сакал да се разлади па останал без заби

„Седевме во градината и ни беше смешно да користиме дувалка за листови за да се разладиме“, објаснил авторот на видеото. Видео клип од Холандија кој кружи на интернет насмеа многумина. – Беше многу топол ден. Седевме во градината и беше смешно да се користи дувалка за листови за да се …

Повеќе »

Заборавете на СКАПИТЕ ласери и третмани! Избелите ги забите на 5. ПРИРОДНИ НАЧИНИ

Третманите кај стоматолог може да чинат неколку стотици евра Блескавата и бела насмевка се најефективните додатоци што можете да ги носите. Сепак, додека некои луѓе имаат природно бели и сјајни заби, на други им треба малку дополнителен напор за да ги избелат и да ги направат да блеснат. Иако за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ајкула голтнала телефон на турист додека била вклучена КАМЕРАТА: Снимена неверојатна СЦЕНА!

Никогаш не сте го виделе ова… Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало доколку ве проголта ајкула? Доколку навистина ве интересира, сега можете сами да се уверите, откако со телефонот случајно е снимена утробата на тигарската ајкула, која го проголтала телефонот на еден од туристите на Малдивите, но камерата …

Повеќе »

Колку сте здрави може да се види во вашата уста – неколку работи се сигнал за аларм

Луѓето се препознаваат по нивната насмевка и здравјето и изгледот на вашите заби во тој случај играат многу голема улога, а има и некои појави на забите кои можат да укажат на целокупната здравствена состојба. Истрошени заби Ова е последица на крцкање со заби, што укажува на прекумерна изложеност на …

Повеќе »

(Рецепти) Куркумата ги лечи воспалените непца, но одлична е и за кожата

Овој популарен додаток во исхраната во алтернативна медицина е и одличен лек за многу болести Лековитите својства на куркумата одамна се прераскажуваат и се пренесуваат во рецепти во источните земји, иако ја стекна својата популарност како зачин што се користи за подготовка на ориз и мешунки, што и дава вкус …

Повеќе »

Избелете ги забите со помош на ОВАА намирница: Дамките од забите ќе исчезнат а здивот ќе биде посвеж!

Резултатите ќе бидат веднаш видливи… Наместо професионално белење на заби, испробајте го овој народен рецепт со намирница што секој ја има дома – нема да имате што да изгубите, а резултатите ќе ве изненадат. Тајната е во јаболковиот оцет. Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку …

Повеќе »

Блитвата е ефтина и здрава, 5. причини зашто треба да ја јадеме

Меѓу изобилството на зеленчук со зелена боја што моментално се наоѓа на пазарот, не заборавајте на блитвата. Овој лиснат зеленчук е богат со супстанции кои имаат корисен ефект врз здравјето на очите и зачувувањето на видот. Покрај тоа, блитвата, особено ако се јаде свежа во салата, позитивно влијае на варењето …

Повеќе »

Портокалот спречува воспалување на грлото, ги штити забите, а маската од него прави чудо за лицето

Доколку сакате овошен сок, најдобро е да се освежите со свежо исцеден портокал. Овој природен сок помага во спречување на сувост на усната шуплина, смирува гингивит, помага при зараснување на рани и генерално го обезбедува здравјето на устата. Забите и непцата можете да ги истриете и со внатрешноста на кора …

Повеќе »