Tag Archives: забави

(ВИДЕО) ПРЕВЕНЦИЈА: Хит пронајдоци кои спречуваат некој да ви става дрога во пијалоците на забавите

Журките најчесто ги поврзуваме со забава, муабет и веселба, но за жал во последно време и со потенцијални опасности. И не само ние – на пазарот се појавија практични предмети дизајнирани да обезбедат побезбеден „клабинг“. Во време кога многу се зборува за дрога за силување и инциденти во клубовите, потребно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на татко инвалид му направил видео со емотивна порака – реакцијата е вирална!

Еден млад човек со корисничко име the.wampler.way објавил видео на својот профил на Инстаграм што омекнало многу корисници на социјалните медиуми. Тој направил видео за татко му во инвалидска количка во кое ги средил нивните заеднички фотографии и напишал „Доволно си“, како одговор на тоа што тато му му се …

Повеќе »

Шведска наскоро ќе ги укине сите мерки. Испратиле важна порака за невакцинираните!

ШВЕДСКА на 29. септември ќе ги укине речиси сите преостанати епидемиолошки мерки, објавија на денешната прес -конференција министерката за јавно здравје и социјална заштита Лена Халенгрен и директорот на Институтот за јавно здравје Јохан Карлсон. Причина? Висока вакцинација Одлуката за укинување на веќе благите мерки наскоро се заснова на висока …

Повеќе »

НОВИ МЕРКИ: Од 16. август се забрануваат свадби и прослави на затворено во рестораните – забава само на отворено!

Владата на синоќешната седница ги донесе следните одлуки со цел спречување на ширењето на новиот бран КОВИД-19. Апелираме до граѓаните крајно внимателно да ги почитуваат постоечките и новите мерки. ➡️ До 15 август, сите угостителски објекти регистрирани за прослави смеат да работат на затворено, само со почитување на КОВИД-19 мерките, …

Повеќе »

Реакција на Владимир Блажевски за работата на дискотеките и локалите:„Јавен апел од мене до Венко Филипче и комисијата да реагираат многу поригорозно кај сите оние кои ги прекршуваат дадените протоколи бидејќи поразот ќе биде заеднички“

„Вака сега да ви кажам нешто, а кој како сака нека го сфати од газдите на дискотеки, клубови и локали. Ние артистите бевме долго време затворени, а исто и вие и со причина, нормално. Сега кога не пуштија да работиме после 10 месеци, кога ни/ви дадоа некој понормални протоколи со …

Повеќе »

(ФОТО) Ковид рај за богатите каде што нема ограничувања

Има место каде и покрај пандемијата, диви и гламурозни забави се случуваат без никакви ограничувања, но тоа место е само за оние со многу пари. Дубаи одби да воведе мерки што би им го расипале однесувањето на богатите, и покрај тоа што се соочуваат со зголемување на случаите на коронавирус. …

Повеќе »

(ФОТО) Забранет остров на оргии: „Секој знаеше што се случува таму“

Смарагдно зелена вода, густи шуми и стрмни карпи се единствените работи што на прв поглед го кријат островот Заноне во Италија. Сепак, ова навидум напуштено парче земја среде море, всушност крие мрачни тајни – оргии и криминал што го запрепастиле светот. „Ја гледате ли таа бела колонијална вила горе? Таму, …

Повеќе »

Статуси на социјалните мрежи: „Поради неколку кафичи што не почитуваат протокол, ќе го јадат и останатите што почитуваат“

Расте бројката на заразени со ковид-19, а инспекторите, наводно, го засилуваат присуството на терен, но забавите и свадбените веселби низ локалите во земјава не престануваат… „Мош Кафе“ и вчера организираше забава и покрај тоа што беше објавено дека Пазарниот инспекторат поднел кривична пријава затоа што во петокот вечерта е забележана …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОДГОВОРНО – Дејвид и Викторија Бекам имале корона, но оделе по настани и забави и’ заразувале…

Според британските медиуми, Дејвид и Викторија Бекам имале корона. На почетокот на март, додека биле заразени, тие престојувале во САД и Велика Британија. Дејвид и Викторија се плашеле дека се супер-ширители на заразата затоа што неколку нивни вработени добиле коронавирус. Двојката поминала време со децата од 5. до 19. март …

Повеќе »