Tag Archives: забава

Германија – На забава се инфицирале 25. млади: Меѓу нив имало и вакцинирани лица кои добиле делта сој

Се сомнева дека короната ја добиле од најмалку двајца заразени гости. Ова жариште досега донесе вкупно 34. инфекции, изјавил надлежниот покраински секретар Кнут Билер за весникот „Бадише Нојесте Нахричен“. Шестмина целосно вакцинирани лица биле позитивни на делта Инфицираните досега имале типични симптоми на корона и никој од пациентите досега немал …

Повеќе »

(ФОТО) Росана повторно ќе стане баба: „Среќни, пресреќни…! Ќерката на пејачката е бремена, а го откри и полот на бебето

Македонската пејачка Росана Сариќ – Тодоровска ќе стане баба во вторпат, а својата среќа ја сподели на Фејсбук со изјавата:„Среќни, пресреќни…Нашето внуче, нашиот Ноа ќе си добие братче, а ние уште еден внук…“ Имено, нејзината ќерка Ивана и нејзиниот сопруг, Англичанецот Џејмс Холт повторно ќе станат родители. Росана на својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во екстаза, тој го притиснал до крај гасот на дизелашот, а потоа татнело

Во АМЕРИКА, тие сакаат да гледаат како фосилни ѕверови се разбрануваат на динамометар. Веќе бевме сведоци на експлозии на мотори на вакви изложби, а и оваа не поминала без сличен епилог. На настанот наречен Ultimate Callout Challenge (UCC) 2021, „потерата“ на динамометарот тргнала наопаку. И тука во игра бил Dodge …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈуТјубер се обидел во „Ламборџини“ да „прескокне“ друго „Ламборџини“: Еве како испаднало!

Прекумерното слободно време и парите одат рака под рака, и ова видео најдобро го покажува тоа. ЈуТјуберот Street Speed ​​717 дошол на идеја да сними видео во кое ќе бидат претставени неговите две жолти Ламборџинија. И сè ќе беше во ред ако тој не се решише да го прескокне другиот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Подготвила забава за откривање на татковството бидејќи бившиот не верувал дека детето е негово!

Милена Брандао од Бразил станала хит на Инстаграм откако споделила видео во кое открила кој е татко на нејзиното дете. Имено, нејзиниот поранешен партнер одбил да учествува во грижата и воспитувањето на детето, бидејќи верувал дека тоа не е негово дете. Бидејќи оваа мајка била сигурна дека детето е негово, …

Повеќе »

Забава за откривање на полот на бебето отишла во лош правец: Идниот татко загинал подготвувајќи изненадување

ПОДГОТОВКИ за забавата за откривање пол на бебето биле кобни за еден човек од Њујорк. Имено, 28-годишниот Кристофер Пекни од Либерти, Њујорк, кој наскоро требало да стане татко, починал откако експлодирала направата што се подготвувала за забавата за откривање на полот на неговото дете. Полицијата во Њујорк ги потврдила деталите …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИБИРСКА ЗИМА ВО ХОЛАНДИЈА – Амстердам окован со лед: Најхрабрите се лизгаат по заледените канали, а некои завршиле во ладната вода!

Во Амстердам, по три години, каналите повторно замрзнаа, што развеселило многу граѓани, од кои некои ја искористија можноста да го искористат студеното време и мразот, и покрај пандемијата на коронавирусот, да се лизгаат по замрзнатите канали и езера. Сепак, можноста за лизгање на замрзнати канали не била искористена само во …

Повеќе »

(ФОТО) БОГАТИ СЕ И МИСЛАТ ДЕКА МОЖАТ СЕ: Откриено колку Рита Ора му понудила на ресторан за неа да ги прекрши ПРАВИЛАТА ЗА ЛОКДАУН!

РИТА ОРА била толку очајна да го прослави својот 30-ти роденден во ноември што била подготвена да плати огромна сума за да го оствари тоа и покрај заклучувањето. Полицијата тврди дека претставник на славната пејачка се јавил во ресторанот „Casa Cruz“ и му понудил на шефот Скоти Бхатараи 5.000 фунти …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ева Лонгорија се пофалила со извајаното тело

Глумицата Ева Лонгорија на 45 години е во подобра форма од кога било досега. Ѕвездата од серијата „Очајни домаќинки“ се пофалила со истренираното тело за да испрати политичка порака пред изборите во државата Џорџија.   View this post on Instagram   A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) „Џорџија, …

Повеќе »