Tag Archives: втора ќерка

ЕМОТИВНИ ФОТОГРАФИИ; Хурем со бебето излегла од болница а еве како изгледала средбата со постарата ќерка!

Лара ја запознала сестричката… Актерката, која популарноста ја стекна играјќи ја славната Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, се породи пред неколку дена и роди здраво девојче. Мајката и ќерката конечно излегоа од болницата, а на доаѓањето на малата сестра, најмногу се израдувала постарата ќерка на Меријем Узерли, Лара, која веднаш …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата Хурем се породила, го открила името на бебето а се шушка дека татко на девојчето е познат ТУРСКИ ГЛУМЕЦ!

Славната актерка се прослави со улогата на султанија во серијата „Сулејман Величествениот“. На 8. јануари, Меријем Узерли роди ќерка на која и го даде името – Лили Кои. Таа објави слика на својот Инстаграм профил и во описот напиша: „Мојата најмила Лили Кои … Лара Јемима, тато и јас сме …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем родила девојче и открила кое необично име го избрала

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијалот „Сулејман Величествениот“, го роди своето второ дете. Таа на Инстаграм објави фотографија со својата ќерка на градите, направена по породувањето и открила дека ја родила на 8. јануари. „Мојата најмила Лили Кои .. Лара Џемима, тато и јас сме пресреќни …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Хурем во деветтиот месец поубава од било кога: Сесија фотографии со голо трудничко стомаче!

Актерката Меријам Узерли, која се прослави играјќи ја султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, одбројува до породувањето. Имено, славната Хурем го чека своето второ дете, а сега објави фотографија на Инстаграм во 9-от месец од бременоста. Актерката позираше во црвен фустан додека седеше на креветот, а до израз дојде нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Џамбо Агушев по трет пат стана татко: Доби уште една наследничка!

Покрај светските новости за најдобар албум Џамбо Агушев има уште еден повод за среќа…но и честење… Македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев доби трета среќа, стана татко на уште една ќерка. Тој гордо ја сподели оваа вест на својот профил на Фејсбук. „Фала му на Бога, мојата ќерка Мелинам …

Повеќе »

Антонио Молошоски по четврти пат татко: Повеќе деца, повеќе среќа!

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко. Тој и сопругата Симона чекаат ќерка. Пред две недели, пратеникот ги почестил со благо своите колеги пратеници во Собранието, заради радосната вест и бременоста на неговата сопруга Симона. Антонио Милошоски за „Репортер“ потврдил дека по четврти пат …

Повеќе »