Tag Archives: втор дел

(ФОТО) Борат е главна ѕвезда на Твитер во 2020. година

Борат, измислен лик и неконвенционален истражувачки новинар од Казахстан, се приклучи на Твитер пред објавувањето на неговиот втор филм подоцна оваа година. Продолжението на Борат, насловено како „Borat: Gift of Pornographic Monkey to Vice Premiere Mikhael Pence to Make Benefit Recently Diminished Nation of Kazakhstan” (Борат: Подарок од порнографски мајмун …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пристигнува „Борат 2“: Исмејување на десничарите, на ударот и Трамп

Саша Барон Коен подготвува нов филм за Борат, продолжение на хитот од 2006. година. Новиот филм, според извештаите на медиумите, ќе се вика „Борат: Подарок на порнографскиот мајмун на вицепремиерот Мајкл Пенс во корист на неодамна намалената нација на Казахстан“. Филмската веб-страница „Collider“ прва ја објави веста дека „Борат 2“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од понеделник на Сител вториот дел од „Далеку од дома“

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно заедно во нова приказна исполнета со љубов, војни и заговори. Капетан Џевдет е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во план е снимање на вториот дел од филмот „Гладијатор“

„Гладијатор 2“ е прв пат најавен во ноември 2018. година кога продуцентот на филмот Волтер Ф. Паркс и Лори МекДоналд на фановите на епскиот филм за антички Рим од 2000. дека е во план неговото продолжување. Тие сега објавиле нови информации во врска со другиот дел на популарниот филм „Гладијатор“, …

Повеќе »

(ФОТО) „Ѓаволот носи Прада“ добива продолжување: Позната приказната за иднината на асистентката!

Продолжувњето на приказната за Емили симпатичната бринета која сака да го освои свирепиот свет на мода, е на пат. Приказната ќе се врти токму околу забавниот и на јазик остар лик кој го игра Ен Хатавеј, само што во вториот дел фокусот не е на нејзината борба да се допадне …

Повеќе »