Tag Archives: врска

(ФОТО) Најпознатиот супермодел го очекува првото дете: Во петтата деценија ужива во блажената состојба!

Моделот и раперот ја озваничиле нивната врска пред половина година со насловната страна на престижниот британски магазин на кој позирале само во долна облека… Супермодел Наоми Кемпбел е бремена во 48-тата година. Светските медиуми „брујат“ за фактот дека познатиот модел останал бремена во петтата деценија од животот и се чувствува …

Повеќе »

Најлесно да се засакаат овие четири хороскопски знаци

Колку и емоциите и љубовта би требало да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така. Сепак, не се сите луѓе исти, а некои се навистина покомплицирани од другите. Лицата родени во следните четири хороскопски знаци е докажано дека се најлесните да ги засакате. Бик Убаво е да се биде …

Повеќе »

Се сомневате дека партнерот ве измамува? Вимавајте на неговиот говор на тело!

Кога станува збор за врските, измамите на партнерите се нешто што најчесто не се простува. Но, до проблеми може да дојде и кога се сомневате дека вашиот партнер ве мами,но не можете тоа да го потврдите. За среќа, говорот на телото ни кажува повеќе од тоа што мислиме, дури и …

Повеќе »

Според мислење на брачна советничка ова се трите најчести проблеми во врската

ШТО и да е проблемот во врската или бракот, брачната советничка Рејчел Сусман го има слушнато. Понекогаш љубовните односи меѓу двајца луѓе знаат да се доста предизвикувачки и бараат напорна работа и труд за да односот биде здрав и искрен. Сусман тврди дека има три проблеми со кои се соочуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе го убие Шварценегер: Славниот глумец „фатен“ со преубавата ќерка на Арни!

После разводот кој лани го шокирал светот, глумецот Крис Прат е фатен на состанок и тоа со Катерина, ќерката на Арнолд Шврценегер. Ѕвездата на „Јурски парк“ уживала во друштвото со десет години помладата девојка, а и двајцата не ја симнувале насмевката од лицата. Катерина е авторка на детски книги, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Латино дива: Џенифер Лопез со новата песна сака да ја забрза венчавката!?

Со бившиот професионален играч на безбол, Алекс Родригез, е веќе една година, а по нивните вљубени погледи, многумина се убедени дека бргу ќе ја објават и датата на венчавката. Иако постојано изјавува дека не се брза се свадбата, Џенифер Лопез во стиховите на новата песна прашува:„Каде е мојот прстен?“ па …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија открила дека Бред Пит со убавата архитектка се дружи уште од есента

Иако се зборувало дека нивното дружење е во зачеток, иако и тоа како се допаѓаат еден на друг и уживаат во заедничкото дружење, сега се открило дека холивудскиот заводник успешната Израелка ја запознал уште минатата есен… Последните денови наголемо се говори дека славниот холивудски заводник, Бред Пит, после крахот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ако сте помислиле дека Меланија никогаш нема да го напушти Трамп, сте се излажале – ТАА ВЕЌЕ ГО ОСТАВИЛА!

Она што само ретки го знаеле сега го дознала цела американска но и светска јавност. Актуелната прва дама на Америка, Меланија Трамп, еднаш веќе покажала дека, ако е потребно, без ниту малку размислување ќе го остави својот сопруг, а тоа го открила најновата книга за животот на американскиот претседател, на …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мајкл Џексон љуби една од најпознатите манекенки во светот!

Моделот Кара Делавињ и Парис Џексон се видени во Лондон, каде после вечерата со пријателите се вратиле во хотел држејќи се за раце, со што повторно ги поттикнале гласините за нивната врска, пренесува Daily Mail. Џексон и Кара интензивно се дружат веќе неколку месеци, а во ноември првпат се видени …

Повеќе »