Tag Archives: врска

Се прашувате дали врската има иднина: Психолог вели да си ги поставите овие 10. прашања!

Донесувањето важни одлуки е составен дел од животот на возрасните. Ние одлучуваме каде ќе живееме, работиме, летуваме, но и со кого ќе бидеме во врска. Последната одлука е особено важна за нашата среќа и благосостојба, поради што психолозите и посветуваат голем дел од своето внимание. Дали врската има иднина? Еден …

Повеќе »

Како реагираат хороскопските знаци кога не се среќни во врската

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Близнаците ќе бидат целосно изгубени, Јарците се обидуваат да контролираат сè… Овен Тие почнуваат да ве исклучуваат од секојдневниот живот, иако нема да зборуваат за тоа сè додека соочувањето …

Повеќе »

ПОСЕСИВНИ сте во врските? Слободно искажете љубомора но на ЗДРАВ НАЧИН!

Погрешно изразената љубомора може целосно да ја уништи вашата врска … Љубомората ги уништува врските, предизвикува сомнеж кај вас, а понекогаш обидот да ја надминете љубомората изгледа како борба со ветерници. Љубомората е таа што предизвикува недоверба, ја уништува самодовербата и може трајно да ги расипе инаку големите љубовни врски. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО, А ДОЛГО НЕГИРАЛЕ ДЕКА ИМАЛО НЕШТО ПОМЕЃУ НИВ: Том Холанд и Зендаја снимени како се бакнуваат – сите ги нарекуваат ТОМДАЈА!

Актерот Том Холанд (25) и пејачката и актерка Зендаја (24) биле фатени како се бакнуваат во автомобил. Јавноста ги поврзуваше низ годините, но тие секогаш ги негираа тие тврдења и не потврдуваа дека се заедно. View this post on Instagram A post shared by Zendaya (@zendaya) Двојката што се запозна …

Повеќе »

Ако сте во врска со некој од ОВИЕ 3. ЗНАЦИ очекувајте ГОЛЕМО ПРЕДАВСТВО после првиот проблем: Еве како ќе ви забие НОЖ ВО ГРБ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога нешто „ќе зашкрипи“ во вашата врска, ако сте со некој од овие знаци, очекувајте предавство бидејќи решението за нив е обично едноставно да им се вратат на поранешните …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК – „Сфати дека можам да те избркам“: Девојка се шокирала кога пронашла список со правила кои и ги оставила мајката на нејзиниот дечко!

Една девојка нашла список со правила што и ги оставила мајката на нејзиното момче Почетокот на врската е еден од најубавите периоди за секој пар, сè до моментот кога родителите ќе решат да се вклучат во врската. Една девојка на потешкиот начин научила како изгледа кога се забавувате со „синот …

Повеќе »

(ФОТО) Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо после 24. години ја прекинале врската

Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо ја прекинале долгогодишната љубовна врска, пишува Story. Двојката, наводно, не живее заедно веќе некое време, и одбила да ги коментира вестите за раскинувањето. Тие поминаа заедно повеќе од 24. години. Пред нешто помалку од два месеци, Даниела испрати емотивна честитка за роденденот на Грашо.   …

Повеќе »

ЉУБОВЕН хороскоп за мај: ПЕТ знаци ќе запознаат љубов, но мај е во знакот на Скорпија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Слободните Терезии ќе запознаат некого преку социјалните мрежи… Овен Почетокот на месецот ќе биде обележан со хармонија и разбирање во врската. Врската помеѓу Плутон и Венера ќе донесе многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во врска со бившата и новата девојка: Рутина без љубомора

Кевин Весли (39) од Северна Каролина ја запознал својата поранешна сопруга Џејми Тени (39) во црквата во која двајцата оделе како тинејџери. Тие имале по само 20. години, кога се венчале по два месеци врска, но по 13 години брак, Кевин не бил задоволен… Тие редовно се карале, па наскоро …

Повеќе »