Tag Archives: временска прогноза

Какво време да очекуваме во наредните 5.дена?

Промените на температурите кај ретко кого не влијаеа, а стабилизирањето би ни помогнало конечно да ги извадиме зимските алишта и да не се залажуваме со сончевите зраци…Еве каква прогноза издаде УХМР за наредните 5. дена: Денес ќе биде наутро студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицијата започнала истрага откако филм за возрасни бил објавен за време на временската прогноза

Полицијата во САД покренала истрага откако во живо на телевизија бил прикажан филм за возрасни за време на временската прогноза. Имено, тој бил емитуван во позадина на екранот зад водителката на програмата додека таа се обидувала да ја пренесе веста за временската прогноза. Во моментот кога водителката Мишел Бос им …

Повеќе »

Какво време ќе имаме во наредните пет ден? Дали ќе има и снег?

Ладно, врне, човек да се замисли дали да облече нешто потопло…Како преку ноќ да залади…Еве какво време најавува УХМР за наредните 5. дена: Денес (четврток) ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), проследени со засилен северен ветер. На планините …

Повеќе »

Какво време не очекува во наредните пет дена?

Есента полека го зазема својот простор, дожд, ладно – дали навистина ќе треба да ги заборавиме топлите денови (не оние летните) кога сонцето умееше да не милува…Еве што најавува УХМР за наредните 5. дена: Денес не учекува студено утро, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕТО ОНАКА – САМО ВОЈНА ДА НЕМА: Лапсусот на црногорската водителка станал ХИТ – ваква верменска прогноза немате слушнато ДО СЕГА!

Црногорската водителка станала хит на социјалните мрежи поради необичната временска прогноза, односно нејзиното толкување на истото. Имено, Билјана Станковиќ, која е вработена во РТЦГ, прочита какво време ги чека Црногорците за викендот и направила симпатичен лапсус после кога никому не му било јасно какво ќе биде времето. – Утре облачно, …

Повеќе »

Какво време не очекува во наредните 5 дена?

Иако до скоро се жалевме на високите температури сепак набргу ни пристигнуваат неодминливите есенски промени. Еве што најавува УХМР за наредните 5 дена: Денес, недела, претпладне и рано попладне променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, претежно во западните и крајните источни подрачја. Во текот на попладнето облачноста на …

Повеќе »

Какво време да очекуваме во наредните пет дена

Се чини дека, барем според најавата од УХМР, летото полека не напушта… За денес (среда) се предвидува сончево со умерена облачност, околу пладне и рано попладне претежно во северените делови облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Поварадарието повремено засилен …

Повеќе »

Какво време не очекува во наредните пет дена?

Жешкото време, иако и му е време – нели лето е…се чини ќе продолжи но со поумерено темпо, барем според најавите на УХМР. Денес (вторник) се очекува сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе …

Повеќе »

Какви температури да очекуваме во наредните пет дена?

Денес и утре времето ќе биде претежно сончево и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Со прогнозираните температурни вредности ќе биде активирана жолта, а во југоисточните подрачја, каде максималните температури повторно ќе надминат 40 степени, портокалова фаза за опасност од високи температури, најавуваат од УХМР. Денес …

Повеќе »