Tag Archives: време

Времето денес: Нестабилно со врнежи а во делови од Македонија можен снег

Нестабилното време се задржува и денес па така времето во нашата држава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди но и со повремени локални врнежи од дожд со слаб до умерен, понекаде и со умерен интензитет а ќе има услови и за ретки грмежи,а во повисоките планински предели и снег. …

Повеќе »

УХМР со нова најава за временските прилики: Вечерва дожд и грмежи

Непосредно пред почетокот на есента времето е доста променливо, па лдно, со нглите премини од лето во есен и повторно високи дневни температури. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 26 Гевгелија, 25 Демир Капија, 24 Струмица, 22 Битола, Прилеп, 21 Виница, Скопје- Зајчев Рид, Штип, 20 Тополчани, Тетово, 18 Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Охрид, …

Повеќе »

Какво време на очекува викендов?

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 17., а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од  28. до 34. степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло …

Повеќе »