Tag Archives: врат

(ВИДЕО) На маж му отстраниле дел од тироидната жлезда откако луѓето забележале дека има јазол на вратот

Корисник на „Тикток“, претставувајќи се како Seattle Tech Bro, на 11. мај на својот профил на ТикТок објавил видео на кое зборува за финансиите, но корисниците забележале нешто друго, а тоа била грутка на неговиот врат. Во коментарите му дале до знаење дека тироидната жлезда му е отечена и дека …

Повеќе »

Јогурт за нега на лицето? Еве како функционира моќниот пробиотик!

Јогуртот има бројни позитивни ефекти. Јогуртот е популарно јадење ширум светот, а покрај нутритивните придобивки, јогуртот е и одлична состојка за многу проблеми поврзани со нега на кожата. Јогурт и нега на кожа Го осветлува тонусот на кожата Млечната киселина во јогурт ја инхибира синтезата на тирозиназа. Тирозиназата е ензим …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) Стравична снимка од Чешка: Полицајци убиле Ром – му клечеле на вратот, владата вели „нема чешки Флојд“!

Еден Ром во Чешка настрадал затоа што полицаец за време на интервенцијата го задавил притискајќи му го вратот со коленото. По објавувањето на видеото на кое се гледа како полицаецот го држи коленото на рамената и вратот на Ромот кој подоцна починал, чешката влада изразила поддршка за работата на полицијата, …

Повеќе »

ЧЕСТО ПРАШАЊЕ – КАКО ДА ЈА ПОДМЛАДИТЕ КОЖАТА НА ВРАТОТ? Ова се најдобрите решенија да ги скриете брчките!

Делот од телото што жените прилично го занемаруваат, и е многу подложен на стареење, а доколку не се негува, склон е кон појава на длабоки брчки, е вратот. Поради недостаток на себум, областа на вратот е обично посува, а поради потенката кожа, таа е многу подложна на негативните влијанија на …

Повеќе »

(ФОТО) На славната глумица во вратот и вградиле два титаниумски диска: „Сега сум бионичка!“

Холивудската актерка Кетрин Хајгл вели дека сега е „бионичка“ откако направила операција на вратот за да се ослободи од „најнепријатната болка“ што некогаш ја чувствувала. 42-годишната актерка на Инстаграм сподели фотографии од закрепнувањето по операцијата. “Па … сега сум бионичка! Два титаниумски диска сега ми живеат во вратот и веројатно …

Повеќе »

(ВИДЕО +ФОТО) Маките на Новак: Болка во вратот, стомакот, визир – но сепак во финалето на Синсинати

Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на Синсинати со победата над Роберт Баутиста Агут, а дуелот беше обележан со бројни проблеми со кои се соочи српскиот тенисер. Првиот рекет во светот триумфираше над Шпанецот во вистинска тениска драма, а неизвесноста беше во голема мерка под влијание на здравствените проблеми со …

Повеќе »

ВНИМАВАЈТЕ: Еден знак на вашето лице,на кој не му обрнувате внимание, може да биде симптом за рак на белите дробови!

Надуеноста исто така може да се појави и во пределот на вратот. Ракот на белите дробови ретко кога дава рани симптоми кога болеста е на самиот почеток… Како и кај многу други видови тумори и ракот на белите дробови очигледно симптомите ги дава дури кога болеста е во поодмината фаза. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ГОЛИ РАЦЕ НА РАЗЈАРЕН ПИТ БУЛ: Кучето веќе држело дете (4) за врат – Бразилецот пристигнал во последен момент!

Дваесетгодишниот Патрик до Сеу истрчал на улица за да спаси дете од пит бул, кој го нападнал. Со голи раце го туркал кучето од себе се додека не успеал 4.годишното дете да го стави на покривот на автомобилот. Безбедносните камери го фатиле моментот кога кучето го нападнало 4.годишниот Жоао Педро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ентони Џошуа вежба како најголемиот: Тренира опасна вежба за вратот како Мајк Тајсон

Ентони Џошуа во недамнешниот дуел со Енди Руиз Јуниор, врати дури четири појаси што му беа земени во јуни од американско-мексикански борец, а се чини дека Британецот се видел себеси како еден од најголемите пред борбата. Поточно, Џошуа ја „украл“ вежбата за зајакнување на вратот на Мајк Тајсон во која …

Повеќе »