Tag Archives: враќање

(ФОТО) Беше во затвор со пет долари на сметката. Денес, Роналдињо повторно има милиони!

Пред една година, Роналдињо беше веројатно во најтешкиот период од својот живот. Банкротираше и беше во затвор. Во февруари оваа година, неговата мајка почина како резултат на короната, но се чини дека некогаш најдобриот играч на светот конечно застана на нозе. Моментално учествува во неколку хуманитарни акции, го брендираше неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ВРАТИЛА ВО ЕМИСИЈАТА – Каков борец! Нејзината приказна многумина инспирирала, а лекарите и дваат два проценти шанси да преживее!

Пејачката се бори со ракот на белите дробови, ‘рбетот и црниот дроб, а Џејн Марчевски се врати во шоуто и го израдува жирито на американското шоу со својот глас и неверојатна животна приказна Пејачката Џејн Марчевски (30) со уметничко име Nightbirde настапи на America’s Got Talent со авторската песна „Во …

Повеќе »

Со текот на годините, ИМУНИТЕТ ОПАЃА, но ОВИЕ МИНЕРАЛИ  спасуваат: Внесувајте ги колку што е можно повеќе и вие ќе СТЕ НОВА ЛИЧНОСТ!

Урамнотежената и правилна исхрана е половина од здравјето, но не е лесно да дознаете која храна и хранливи материи му недостасуваат на вашето тело … А најдобриот совет што можете да го добиете е да се храните онака како што живеете! Дали се занимавате со спорт? Витамин Е и Q10 …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕЕШ ЛИ ВАКА ВО ГЕРМАНИЈА? Како еден домаќин ги натерал невоспитаните „гастарбајтери“ да го вратат ѓубрето кое го фрлиле во реката Врбас!

Жител од Радуша во Босна и Херцеговина објавил видео на социјалните мрежи во кое се гледа како принудува брачен пар од Германија да го врати ѓубрето што го фрлиле во реката Врбас. Најверојатно, станува збор за брачна двојка која потекнува од оваа област и живее во странство – популарно наречени …

Повеќе »

(ВИДЕО) 45. МИНУТИ БИЛ КЛИНИЧКИ МРТОВ А ПОТОА ПРОГОВОРИЛ: Единствена работа на која се сеќавам е…

Овој човек го загубил пулсот 45. минути, но се разбудил со неверојатна визија за задгробниот живот! Камионџија во Охајо го шокирал болничкиот персонал кога се вратил во живот речиси еден час откако го загубил пулсот, после тежок срцев удар – но тој тврди дека она што го видел во тие …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Жена се вратила од мртвите и открила дали треба да се плашиме од смртта!

Една жена буквално се вратила од мртвите и опишала какво е чувството да се биде на „другата страна“ Трисија Бејкер, доживеала тешка сообраќајна несреќа во која изгубила многу крв и била во многу критична состојба. Иако не се сеќава на самата операција, таа тврди дека во тој момент, нејзината душа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пронашле осамено бебе и го вратиле на мајката – нејзината реакција многумина налутила!

На почетокот на минатиот месец, двајца мажи пронашле бебе како ползи по скалите на една плажа во Кент. 32-годишниот Мајкл Карид решил да го земе детето во раце и да го врати на неговите родители кои биле на плажа. Проблемот бил што тој не можел да сфати чие дете е, …

Повеќе »

(ФОТО) Навивачите го истераа своето – ФФМ ги повлече новите дресови за ЕУРО

Новиот дрес на Македонија за ЕУРО беше предмет на осуда од локалната јавност. Затоа следуваше петиција за повлекување и играње со старите, што на крајот се случи. Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФФМ), Мохамед Сејдини, објави дека репрезентацијата на Европското првенство ќе игра во сегашниот дрес, во црвено-жолтите бои …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Публиката за враќањето на „Пријатели“: Тие се исти, мажите пропаднале!

На 27 мај, беше прикажана специјалната епизода од култната серија „Пријатели“, која сè уште е достапна на HBO GO. Долго очекуваниот специјален „Пријатели: Повторно заедно“ предизвика бројни реакции кај нетрпеливите обожаватели, а судејќи според коментарите, физичкиот изглед на актерите им оставил најсилен впечаток. Продолжението на серијалот е снимено во легендарното …

Повеќе »