Tag Archives: враќање

Како кој знак се справува со измама: Бикот и Рибите се’ враќаат со иста мера, а еден знак понижува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тешко е да се соочите со вистината и да прифатите дека партнерот ве изневери. Реакциите на луѓето за изневерувањето се различни, некои може да простат, додека за други дефинитивно …

Повеќе »

Што ни прави МУЗИКАТА? Пет причини да ја слушаме!

Музиката е едно од најголемите задоволства во животот на многумина од нас. Тоа позитивно влијае на нашето расположение и мотивација и ни дава утеха кога се чувствуваме лошо. Во текот на последните неколку децении, истражувачите се обидуваа да откријат која е вистинската цел на музиката во нашите животи и зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) По остварувањето како мајка убавата пејачка – докторка, Симона, се враќа со синглот „FEEL SO GOOD”

По пауза од скоро година и половина од музичката сцена, нашата позната  пејачка и доктор дерматолог Симона Поповска со нов сингл. Причини за оваа пауза се остварувањето на Симона како мајка и донесувањето на свет на синот Никола. Тоа е едно слатко и убаво бебенце кое многу личи на убавата мама …

Повеќе »

Пет работи кои можете да ги направите кога ќе ја ИЗГУБИТЕ желбата за секс!

Се’ почест проблем во врските и браковите. Честопати постои проблем дека едниот партнер повеќе сака секс, а другиот сака да ја прескокне турата. Машки и женски мозок Во долгорочни хетеросексуални врски, жените обично сакаат да се чувствуваат емоционално поврзани пред да сакаат да имаат секс. Мажите обично се чувствуваат емоционално …

Повеќе »

Статистиката потврдила: Ковидот ги намали интимните односи кај луѓето

Според официјалната статистика на националната агенција, која ја истражува зачестеноста на интимните односи меѓу партнерите и начинот на живот, утврдено е дека во период од една година, поточно од 2020. до 2021. година, во дури 78 проценти од случаите, сексуалниот живот бил целосно изменет – на полошо. Кога станува збор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нападнал момче на улица, а не знаел дека е светски првак: Добил ЌОТЕК!

На социјалните мрежи се појави видео од насилството, кое завршило неочекувано. Непознат насилник сакал да претепа момче кое седело на клупа со пријателите. Се испоставило дека е светски јуниорски шампион во бразилско џиу-џицу, Алекс Вилијамс (16). Видеото го објави поранешниот шампион на Cage Warriorsa, Алекс Енлунд, кој денес е тренер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се врати АББА – преслушајте ги новите песни!

Легендарната шведска поп група АББА сними нов албум по 40. години, а следната година ќе одржат дигитален концерт во Лондон, беше објавено вчера на нивната веб -страница. ABBA, еден од најпродаваните бендови во историјата на музиката со 400. милиони продадени албуми, албумот „Voyage“ ќе го објави на 5. ноември. Групата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АББА се враќа!? Славната поп група најавила нов проект – се очекуваат 5. нови песни!

ПОП групата АББА со објавување на социјалните мрежи го навести нивното долгоочекувано враќање на сцената. Членовите на групата отворија нови профили на социјалните медиуми наречени ABBA Voyage, повикувајќи ги фановите да го следат нивниот нов проект. Би-Би-Си пишува дека се очекува дигитален концерт најавен од АББА во 2016. година и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА Е (МОЖЕБИ) НАЈУБАВОТО НЕШТО ШТО ЌЕ ГО ВИДИТЕ ДЕНЕС: Куче спасува рипче, а потоа направило нешто уште поневеројатно!

Од памтивек е познато дека кучето е најдобриот пријател на човекот, а по ова видео можете да кажете „најдобар пријател и на рибата“. Имено, на социјалните мрежи, се споделува премногу слатко видео од златен ретривер како се сожалува на рибата уловена од нејзиниот сопственик и ја враќа во реката. Штом …

Повеќе »