Tag Archives: враќање

ИСТОРИЧАР РАСКАЖАЛ – ОТКРИЕНА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Се однесува на принцот Хари, а еве дали Е ОСТВАРЕНА! Ова ДО СМРТ не го прежалила!

Историчарот и експерт за кралското семејство Роберт Хардман за магазинот People ја открил последната желба на кралицата Елизабета Втора. – Не сакаше да го види својот споменик, ниту да има посебна гробница во капелата Свети Ѓорѓи. Како што еднаш ми кажа нејзината братучетка Маргарет Родс – таа сакаше да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАСОВЕН ЕГЗОДУС, РУСИТЕ НЕМААТ КАДЕ: Земјите од ЕУ им забрануваат влез, ова е нивниот единствен спас! Непрегледни колони на границата

По најавената мобилизација голем број Руси ја напуштаат Русија, но некои земји не сакаат да ги примат. Откако Владимир Путин прогласи делумна мобилизација, Русите масовно почнаа да ја напуштаат земјата, авионските билети беа распродадени, а цените на летовите во еден правец достигнаа неколку илјади евра. Бескрајна колона формирана на руско-грузискиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Враќање на кралот – Солзите на Брендан Фрејзер по премиерата на новиот филм: „Прекрасен си!“

Брендан Фрејзер едвај ги задржал солзите за време на 6-минутните овации кои ги добил по премиерата на „The Whale“, кој го одбележа неговото враќање на актерството. Фрејзер, кој беше ставен на црната листа од Холивуд откако се појави како жртва на сексуален напад од страна на индустриските моќници, по повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Федерер конечно повторно на теренот

Роџер Федерер се врати на тениските терени. Федерер на својот Инстаграм профил објави видео на кое се гледа како префрлува неколку топки преку мрежата. Последниот натпревар Швајцарецот го одигра во 2021. година, во четвртфиналето на Вимблдон, кога во три сета загуби од Хуберт Хуркач. Оттогаш, по операцијата на коленото, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче (8) починало 3 пати, сите го отпишале, а кога се разбудил од кома, имал морничава порака за мајка си…

Приказната на Лендон Вајтли го шокираше целиот свет Страшната сообраќајна несреќа што се случила во 1997. година ги одбележала животите на членовите на семејството Вајтли. Била недела наутро, а Џули и Енди Вајтли се враќале од црква со нивниот осумгодишен син Лендон кога на раскрсницата ги удрило амбулантно возило. Ударот …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира со насмевка слетала во Мајами со синовите Саша и Милан откако обвинителите побарале ѕвездата да отслужи осумгодишна затворска казна поради „даночна измама“ од 23.000.000 евра

Шакира изгледала безгрижно и опуштено додека се пристигнала во Мајами оваа недела и покрај тоа што се соочи со сериозни правни проблеми во врска со даноците.Пејачката на Hips Don’t Lie беше забележана како пристигнува на аеродромот во Мајами во придружба на нејзините два сина Милан (9) и Саша (7), кои …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ – Холивудскиот заводник се враќа на актерството, откако за улогата се трансформирал до непрепознатливост

Актерот Брендан Фрејзер, најпознат по улогите во филмовите „Мумија“, „Џорџ од џунглата“ и „Патување до центарот на земјата“, се врати на актерството по десетгодишна пауза. Во новиот филм на Дарен Аронофски „The Whale Man“, Брендан глуми човек тежок 270. килограми, а на интернет се појавија првите фотографии од неговата неверојатна …

Повеќе »

(ВИДЕО) По осумгодишна пауза – Камерон Дијаз се враќа на актерството: Ја убедил колега!

На задоволство на многу фанови, Камерон Дијаз се враќа на актерството по осумгодишна пауза. Камерон ќе се појави во нов филм покрај Џејми Фокс. Насловот на филмот е во склад со добрата вест – „Враќање во акција“. Актерот и музичар Фокс ја објавил веста на социјалните мрежи, а споделил и …

Повеќе »

(ФОТО) Подарено од администраторите па вратено на народот: Судбината на иконостасот во Свети Спас!

Во групата „Стари скопјани“ на Фејсбук Катарина Цундева сподели драгоцена информација: Зар треба нешто да кажам за ИКОНОСТАСОТ во Св.Спас? Зар треба да кажам нешто за АДМИНИСТРАТОРИТЕ, кои биле всушност……. ај’ поарно да си премолчам? Зар треба нешто да кажам за почитуваниот господин копаничар Нестор Мирчевски, кој живееше на улица …

Повеќе »